To nejlepší z kodaňského fashion weeku pro podzim/zimu 2020

Vedle čtyř hlavních týdnů módy v Miláně, Paříži, Londýně a New Yorku získává své důležité postavení také ten v hlavním městě Dánska.

Týdny módy jsou tu a dnešním dnem máme za sebou představení kolekcí pro podzim/zimu v Kodani, fashion weeku, který se pomalu ale jistě stává jedním z nejdůležitějších, hned vedle výše zmíněných metropolí. Důležitou roli v tom hraje fakt, že se nesoustředí pouze na módu, ale zabývá se také udržitelností a rozvojem. 

Nyní se problémem udržitelnosti a ochranou životního prostředí zabývá mnoho značek. Kodaňský týden módy se snaží svět módy v tomto ohledu zlepšit a dne 28. ledna 2020 byl dokonce představen “Plán udržitelnosti 2020-2022”, jež obsahuje pravidla, která musí značky dodržovat, aby se mohly akce zúčastnit. Plán by měl během následujících tří let omezit negativní dopad na životní prostředí, inovovat obchodní model a celkově zrychlit změny spojené s tímto tématem. Na to se také soustředí značky, které zde představují své kolekce. Mezi ně patří Blanche, Lovechild, Mikke Hofmann a další.

V galerii jsme pro vás připravili výběr toho nejlepšího.

Čtěte dál