To nejlepší, co můžete udělat pro pleť pod rouškou

Dodržování nošení roušek je důležité, ale stejnou váhu má řádná péče o pleť, která je nyní vyžadována více než jindy.

Foto: archiv RESORE TOWELS 

Roušky se staly každodenní součástí našeho fungování. To ale zároveň způsobuje častější problémy s pletí, stejně jako stres, který s celou touto situací přichází. V rozhovoru s odbornicí dermatoložkou Luciou Mansfeldovou jsme již probrali, zda pleti škodí více rouška, či stres a jaké chyby v léčbě akné děláme. Tentokrát se na péči o pleť, kterou zatěžujeme nošením roušky, podíváme více z hlediska péče a produktů, které momentálně nevynechat. 

Pleť jako z porcelánu

První a asi nejjednodušší rada je nosit roušky látkové, nikoliv ty lékařské. Klasická bavlna by neměla pleti tolik přitížit. 

Dále zkuste pravidelný peeling. Pleť tak důkladně zbavíte nečistot a odumřelých buněk kůže. Efekt je k nezaplacení. Vezměte si peeling do horké sprchy, kterou si v zimních měsících rádi dopřáváme, a když je pleťdíky teplé vodě a páře prokrvená, užijte si jeho aplikaci, která je nejen účinná, ale také velmi příjemná a masážní. Zaměřte se lokálně hlavně na problematickou bradu a celkově spodní část obličeje. Běžně je užití peelingu dobré přibližně dvakrát týdně, nyní si tuto péči ale můžete dopřát o něco častěji.

Pokud máte doma nějaké pomocníky pro čištění pleti jako přístrojové kartáče, galvanické žehličky, peelery a podobně, tak je právě teď jejich čas. Odvedou pro vaši pleť viditelnou práci navíc. Důležité je, aby se horní část kůže, která je často pod rouškou, dostala pryč a nehromadily se na ní nečistoty. Pokud se tak nestane, všechna péče, kterou pleti dopřejete, nemá šanci prostoupit dovnitř a budete mít pocit, že nefunguje jak má.

Foto IG @shesweatsdiamonds

Čistěte i hýčkejte

Dalším krokem je na čistou a odlíčenou pleť použít exfoliační vodu. Určitě vyzkoušejte P50W (i na citlivější pleť) od Biologique Recherche, která příjemně štípe a pleť v podstatě vydezinfikuje a srovná její pH. Naneste pouze pár kapek na vatový tamponek a vklepávávejte produkt do pleti.

Na noc si na problematické místo naneste větší vrstvu Sudocremu, který místo zklidní a hojí. Ráno ale namísto něj použijte hydratační sérum a krém. Pleť si většinou v zimním období říká o více hydratace, tak to určitě nepodceňujte.

Dříve se beauty trend točil kolem líčení a make-up produktů, dnes se vše soustředí hlavně na péči o pleť, čištění pleti a glow. Buďte v péči a produktech minimalističtí. Jestli vám něco skutečně funguje, zůstaňte u toho a dbejte na pravidelnost. 

Nejlépe uděláte, když necháte pleť dýchat. Pokud můžete, dopřejte si od roušek den dva úplný detox. Uvidíte, že bude cítit lépe nejen vaše pleť, ale i vy.

Čtěte dál