Tip pro lovce zážitků: Na tomto stylovém místě můžete být jako první

Projekt Hideandseek chystá velkolepé pokračování. Jestli jste propadli fenoménu tiny houses, zbystřete.

Foto: hideandseek

Dokonalou designovou a technologicky vychatanou chatu Aranku, první projekt značky Hideandseek skrývající se uprostřed přírody v podhůří Šumavy, už možná znáte z červnového čísla Harper's Bazaar. Teď se chystá něco dalšího - skromné designové bydlení Madlenka.

Skromné v tomto případě označuje spíš minimalismus, prostorovou nenáročnost a energetickou soběstačnost, s jakými je Madlenka navržena. „Madlenka dostala své jméno dřív, než se narodila. Někdo jí říká vajíčko a je možné,  že je to barvou jejího kabátku, co připomíná barvu kachních  vajec. Překvapí  vysokým stropem i oblými tvary, řemeslným detailem i láskou  k sladkému dřevu. Miluje saunění, o venkovní sprše ani nemluvě," popisuje Madlenku její tvůrce, architekt Martin Kožnar. 

Realizovat Madlenku tak, aby splnila náročné požadavky na komfort a design, žádá velké úsilí i nemalou sumu peněz. „Pro Madlenku jsme dlouho hledali tu správnou konstrukci. Inspirovali jsme se všude u klasického amerického karavanu Airstreamu, lodních i leteckých konstruktérů, jejichž řešení nám vzhledem k tuhosti a váze konstrukce připadalo správné. Znamená to ale, že musíme vytvořit velmi složitou formu, která by se stala základem pro realizaci odlitků konstrukce a kabátku Madlenky,“ dodává hlava a srdce celého projektu Vladimír Pešek. 

Chcete vyzkoušet Madlenku jako první?

Spolek Hideandseek se proto rozhodl vybrat peníze na realizaci Madlenky formou crowdfundingové kampaně, kam můžete přispět i vy. Co z toho budete mít? Kampaň je vystavěna v souladu se svou udržitelnou filozofií, tedy bez ekologických stop. Nečekejte tedy za odměnu žádné reklamní předměty, potištěná trička nebo klíčenky. Na druhou stranu vás čeká něco mnohem lepšího - svým příspěvkem si rovnou předplatíte pobyt v Madlence.

Pokud bude kampaň úspěšná, budou její dveře zhruba po dva roky otevřeny pouze přispěvatelům z HitHitu. Pozadu nezůstává ani Aranka, která nabízí unikátní možnost strávit v ní letošní štědrý večer nebo silvestrovskou noc.

Podporu vyjádřila i spousta známých osobností, a tak mezi odměnami pro přispěvatele najdete třeba unikátní sdílený zážitek ve formě koncertu hudebníka Tomáše Kluse, jógu s herečkou Terezou Hofovou, herečka Míša Maurerová vám ušije tričko nebo třeba šaty, zažít můžete Terapii sdílením a přírodou s kreativním duem Ester a Josefina.

Cílová částka v hledáčku hidenadseek se skoro dotýká hranice dvou milionů. "Je to odvážné," uznává otec projektu Vladimír Pešek. "Zároveň ale nechceme slevit v požadavcích na komfort, design a ekologickou soběstačnost našich objektů. Věřím, že máme v zádech silnou komunitu lidi se zájmem o přírodu, neinvazivní architekturu a slow travel, která náš projekt podpoří."

Čtěte dál