Ti nejlepší pomocníci v péči o pleť

V dnešní době si ke kráse můžeme dopomoci už takřka čímkoliv. Dnes vám představíme pomocníky, které bychom doporučili zahrnout do vaší beauty rutiny.

Foto: Shutterstock

Ice Ice Baby

Pokud ráno potřebujete být fresh na konferenci nebo vás už zkrátka štvou kruhy pod očima, chladivý váleček se stane vaším novým společníkem. Večer ho dáte do ledničky a ráno s ním lehce rozjasníte unavené a oteklé oční okolí. Navíc slouží jako prevence proti vráskám a co si budeme povídat – takovou malou ranní masáž si ráda dopřeje každá z nás.

Odstraňte odumřelou kůži

Jednou z forem exfoliace je i pomůcka, která využívá jemné žiletky. Nejen, že odstraní odumřelou pokožku, ale i jemné chloupky, které je občas těžké a bolestivé z obličeje dostat pryč. Pokožka zůstane po proceduře zářivější, hebká a bude vypadat instantně mladší. Po dlouhodobém užívání může dopomoci i v boji proti vráskám nebo viditelným pórům.

Zázraky ze starověČíny

Kromě klasického rolleru, který jsme vám již představovali, existují i další masážní pomůcky z přírodních materiálů, které jsou inspirované starou čínskou medicínou. Jedním z nich je právě „beauty restorer“, jak se nazývá v zahraničí, kde ho spousta známých krásek a influencerek využívá. Napomáhá hlavně k definování rysů obličeje, ke zlepšení cirkulace krve, relaxaci svalů, ochlazení pleti a k obnově kožních buněk. Používejte v kombinaci s olejem nebo sérem dle vašeho výběru.

Foto: Shutterstock

Pryč s akné

Pokud nechcete podstupovat invazivní ošetření akné, Foreo přišlo s vhodnou bezbolestnou alternativou. Modré LED světlo spolu s vibracemi T-Sonic se zaměřuje na likvidaci všech projevů nedokonalostí na pleti, ať už jsou způsobené stresem, genetickou či hormonální nerovnováhou. Zatočí s černými tečkami, pupínky nebo ucpanými póry už během jejich vzniku. Výsledky jsou viditelné již po několika použitích a hodí se pro všechny typy pleti.

Micro-needling?

Že jste o této praktice neslyšely? Tento nástroj funguje na principu malinkých jehliček, které se zabodávají do vrchní vrstvy pleti a naruší ji. Mozek pak vyšle signály, aby došlo k „opravení“ pleti, a automaticky tak začne produkovat více kolagenu, který je jednou z nejdůležitějších stavebních jednotek pleti. Ač to na první pohled může vypadat trošku morbidně, díky lehkým vpichům vaše pleť lépe vstřebá i vaše oblíbené produkty. Podle snášenlivosti se pomůcka může používat 1x týdně – 1x měsíčně, ne častěji. Klíčová je čistota, po použití nástroj vždy důkladně dezinfikujte, aby nedošlo k vytvoření infekce.

V galerii naleznete výše zmíněné produkty i s informací o ceně a místě, kde je můžete pořídit. 

Čtěte dál