#TheList Pařížská

Pařížská ulice je opět v plném proudu a naše módní editorka pro vás vybrala tři produkty, které byste si pro letošní sezónu neměli nechat ujít. Od těch klasických po ty z přehlídkových mol sezóny SS20. V této první části nahlédneme do butiků Dior, Louis Vuitton a Salvatore Ferragamo.

Dior

Foto: Petr Kozlík, Dior

1. Dior Anorak

Bunda nebo kabát, jehož původním účelem bylo chránit před nepřízní počasí, doplňuje jinak velmi ženské kolekce stávající kreativní ředitelky značky Dior, kterou je Maria Grazia Chiuri. Aktuální kolekce je inspirována Catherine Dior, sestrou zakladatele Christiana, která po válce velmi ráda zahradničila a později se stala uznávanou botaničkou. Proto také tahle řada vzdává symbolicky hold ohrožené přírodě. Bundy se vyrábí v několika variantách; delší, kratší a s motivem kamufláže. Taktéž je na výběr z několika barev. Nosit se dá jak sportovně a volnočasově, tak se sukní či jinými elegantnějšími kousky.

Archiv Dior

2. Rose des Vents

Victoire de Castellane, která stojí za překrásnými kolekcemi šperků značky Dior, tuto řadu uvedla v roce 2015. Zásadním motivem je růže, pro kterou sám Monsieur Dior neskrýval svou vášeň a považoval ji za "šťastnou hvězdu”. Rose des Vents znamená ve francouzštině zároveň i kompas, proto tento symbol osmicípé hvězdy. Současná edice přichází také s motivem srdce, měsíce a slunce, které jsou delikátně zpracovány kombinací několika materiálů. Symboly spolu skvěle ladí, dají se nosit dohromady a mohou být dokonalými osobními talismany. 

Foto: Petr Kozlík, Dior

3. Lady Dior Bag

Klasika módního domu Dior byla na trh uvedena v roce 1995 původně pod názvem Chouchou. Bývalá francouzská první dáma Bernadette Chirac ji téhož roku darovala princezně Dianě při návštěvě Paříže a ta si ji zamilovala natolik, že se z ní stal žádaný hit a kabelka byla později přejmenována na Lady Dior právě podle Lady Di. Letošní verze je k dostání i v odlehčenější variantě z plátna. 

Foto: Petr Kozlík, Dior

Foto: Getty Images

 

 Louis Vuitton 

Foto: LV, Petr Kozlík

1. Idylle Blossom 

Kolekce šperků značky Louis Vuitton hravě pracuje s hlavním motivem (květinovým monogramem) a zároveň kultovním podpisem značky již od roku 1986.  Dvouřadé prsteny a náramky lze kombinovat či nosit samostatně. Každý květ je ve znamení jedné z barvy zlata – růžového, žlutého či bílého – a v kombinaci s diamanty dává vzniknout velmi ženským šperkům. V kolekci nechybí ani originální řetízková samostatná náušnice. 

Foto: Archiv @louisvuitton

2. LV Escale Pyjama Set

Hedvábná košile a šortky s potiskem monogramu značky se dají nosit spolu či jednotlivě a zároveň je můžete pojmout několika způsoby. Noste je doma, na dovolené vyneste rozepnutou košili přes plavky a na běžné nošení do práce ji zkombinujte s džínami.

Foto: LV, Petr Kozlík

3. Onthego GM

Kožená oversized taška s vyraženými monogramy s vámi bude od pondělí do pátku. Vejde se do ní laptop i osuška na opalování či piknik. K mání je v černé a krémové barvě.

Foto: Getty Images

 

Salvatore Ferragamo

1. Viva Ballet Shoes

Letošní novinka značky SF je redesignem původních ikonických bot Vara s mašlí z roku 1979 od nového kreativního ředitele značky, Paula Andrewa. Viva boty jsou vyrobeny z měkké jehněčí Nappa kůže, 2cm podpatek ve tvaru slzy je opět inspirován sochami Richarda Serry. Mašle je tentokrát větší a sladěna do stejného materiálu jako samotná bota. K dostání jsou v šedesáti variacích se středním a vyšším podpatkem. 

Foto: Salvatore Ferragamo, Petr Kozlík

2. Trifolio Bag

Vyrobena z jemné hadí kůže duhovce jednobarvého. Vnitřek kabelky je vypolstrovaný podšívkou se dvěma přihrádkami a přední kapsou, uzávěr zdobí signifikantní spona domu se zlatým znakem Gancini. Variabilní pásek z kůže a kovu nabízí několik možností stylů nošení.

Foto: Salvatore Ferragamo, Petr Kozlík

3. PVC Sandals

Představují inovativní kombinaci současné estetiky a elegantního minimalismu. Odstíny sorbetových barev tří popruhů, maximální pohodlí. Sochařský podpatek ve tvaru slzy je inspirován úchvatnými díly umělce Richarda Serry a díky jeho transparentnosti lze nahlédnout do vnitřní konstrukce. 

Foto: Salvatore Ferragamo, Petr Kozlík

Čtěte dál