The Hamptons: Historie, současnost a americká tradice

Vítejte ve víkendovém ráji, ve kterém v létě najdete mnoho Newyorčanů.

Můžete je znát z oblíbených filmů, jako je například Lepší pozdě nežli později (s Jackem Nicholsonem a Diane Keaton), nebo z oblíbeného seriálu Super Drbna. Hamptons se skládají ze skupiny měst, vesnic a osad, které se nachází na východním konci Long Islandu. Svou popularitu si získaly především tím, že jsou historicky populární víkendovou a prázdninovou destinací pro unavené Newyorčany. Nahlédněte s námi do hvězdné historie a současnosti tohoto oblíbeného amerického místa.

Historicky byly Hamptons domovem zemědělství, rybaření, farmářství a dodnes tady najdete tři komerční vinice. Na počátku 16. století se angličtí puritáni usadili v této oblasti a krom farmaření a rybaření také lovili velryby - a dokonce jednou vedli čarodějnický soud. Bohatí Newyorčané, kteří toužili uniknout z hektického města, začali hledat útočiště na jasně bílých plážích South Fork. Zajištěné oceánské statky, které postavili ve 20. století, patří dnes mezi jedny z nejdražších nemovitostí v Americe. Díky své lokaci mají odjakživa komerční a sociální vztahy s Novou Anglií, Connecticutem a Rhode Islandem. Ve vesnicích Sag Harbor Village a East Hampton Village můžete vidět převážně architekturu inspirovanou Novou Anglií. V devatenáctém století se sem začali stěhovat profesionálové, řemeslníci a poté umělci.

Foto: Getty Images

John F. Kennedy a Jackie Kennedy ve svém domě v East Hampton. Jackie pocházela z nedalekého Southampton. 

Foto: Getty Images

Léta v Hamptons jsou nejlépe strávená buď na pláži, nebo u bazénu. Tato fotka z roku 1965 ukazuje guest lounge u bazénu v Tocker Mill Inn.

Momentálně jsou rezidence v této části Ameriky jedny z nejdražších. Jihovýchodní poloostrov je teď místem, kde nespočet amerických celebrit tráví letní měsíce. Krom toho se zde posledních pár let konají různé módní akce. Příkladem je benefiční večeře newyorského obchodního domu Saks Fifth Avenue na konci léta 2019.

Foto: Freddye pro Outstanding in the Field

Pojďte se s námi podívat na pár příkladů domů, které vás v Hamptons inspirují.

Čtěte dál