That's life

Někdy sladký, někdy hořký.

Foto: archiv M. Schovánkové

“Napiš něco o sobě, krátké představení.” No jo, to se lehce řekne, ale hůř dělá.

Všichni to známe, za život se nám to stane mnohokrát a my musíme buď tváří v tvář, a nebo písemně “stanout” před novými spolužáky, kolegy, posluchači a nebo čtenáři a jít s naší kůží na trh. Ve svém okolí neznám nikoho, kdo by se v tomhle přímo vyžíval a já nejsem výjimka, takže se pokusím tu náplast strhnout pokud možno co nejvíc bezbolestně.

Jmenuji se Marie Schovánková, je mi 33 let a žiju v Praze odkud taky pocházím a většina z vás o mě pravděpodobně nikdy předtím neslyšela. A to je možná škoda :)

Foto: archiv M. Schovánkové

Svůj osobní blog pod názvem That’s Life jsem začala psát až letos v březnu a to z jednoho hlavního důvodu - zachovat si alespoň zbytky zdravého rozumu během toho, co se starám o naše dvojčata a svého Anglického přítele, se kterým jsme se do ČR přestěhovali něco málo před rokem.

Abych řekla pravdu, nikdy jsem nebyla konformista a podle toho to taky u nás doma a v našem životě vypadá. Nudu a ani klasický rodinný model u nás rozhodně nehledejte. V mých článcích se nedočtete litanie o tom, jak ta mateřská rozhodně není žádná dovolená, a nebo že s příchodem dětí váš život končí. Jsem životní optimista a svými texty se spíš snažím lidem ukázat, že to jde i jinak a že s příchodem dětí člověk rozhodně nemusí ztratit sám sebe a nebo slevit ze svých očekávání od života, i když to ze začátku může vypadat dost bledě.

A o čem tedy píšu? O všem možném, co se zrovna děje nebo dělo v mém životě, o cestování s dětmi i bez (ano, i matka si může sem tam vyhodit z kopýtka), o životě s cizincem, který umí česky akorát jedno slovo a to “pivo”, ale zase se nezalekne špinavých plínek, o tom co vás všechno může potkat jako matku dvojčat a vlastně tak trochu o čemkoli, co je pro mě zrovna aktuální.

Foto: archiv M. Schovánkové

A protože chci psát hlavně pro vás, tak budu nesmírně ráda za jakoukoliv zpětnou vazbu a nebo návrh témat, která by byla zajímavá pro vás.

Pokud byste chtěli více nakouknout do mého “on-line soukromí” můžete mě najít na Insta @thatslife.cz, FB @thatslifecz a nebo rovnou na mém blogu thatslife.cz.

Zatím se mějte báječně a za 14 dní zase na viděnou,

Marie

Čtěte dál