Tereza Skalová Peterová: Krása vyzařuje z toho, kdo je šťastný

V rámci projektu Anti-aging jsme stihli ještě vyzpovídat Terezu Skalovou Peterovou neboli Fitmomtes, pod čím je známá na Instagramu. Nejen že se věnuje zdravému stylu a cvičení, je také majitelkou restaurace Tiebreak a aktivní, přesto stále stylovou maminkou. Jak vypadá její beauty rutina a jak přistupuje ke stárnutí?

Foto: archiv Instagramu @fitmomtess

Co vidíte, když se na sebe díváte do zrcadla?

Jak kdy. Někdy tam vidím kočku a říkám si, to je dobrý, pěkná jsem, už nemám ani ty pigmentové skvrny. Jindy tam ale vidím utahanou, starou babu s padajícími víčky :-)

Jaký je váš přístup ke stárnutí? Jak jste reagovala na první vrásku nebo první šedý vlas?

Ve 20 jsem si neuměla představit, že budu mít 30. Říkala jsem si, jak asi budu vypadat... No jak, dobře :-) Čas letí a my se na sebe denně díváme a přijímáme náš věk i vzhled tak, jak s námi jde.

Jak byste si přála vypadat za deset let?

Za 10 let mi bude 44. Znám spoustu žen, které jsou v tomto věku, v mých očích, nádherné, takže já chci být taky taková. Chci být hlavně zdravá, protože to mi dovolí být fit a šťastná a krása vyzařuje z toho, kdo je šťastný! 

Jaký je nejlepší způsob, jak věk zamaskovat nebo ideálně vůbec neřešit?

Čím více ženy maskují, tím je to podle mě větší průšvih. Nemaskovat, starat se o sebe. Pro mě je základ čistota, mít zdravé bílé zuby, vonět a být namazaná.

Jak se vrásek zbavit či je redukovat? Co vám nejlépe funguje?

Abych byla úplně upřímná, nikdy jsem neřešila návštěvy kosmetičky, speciální produkty a do nedávna jsem se mazala modrou Niveou. Mám suchou pleť a byla mi zkrátka příjemná. Pak mi kamarádka řekla: „Ale měla bys!“. Já však nemám trpělivost na mazání a vklepávání, rozčiluje mě to. Nejsem typ, který se hýčká a dělá mu to dobře. Styl jedna maska, druhá maska, umyjeme, namažeme, to nejsem já. Já jdu jednou za půl roku na baby botox kolem očí a do čela k MUDr. Kavkové a na obličej používám kosmetiku Biologique Recherche. To je vše. 

V jakých situacích si připadáte znovu jako náctiletá, nebo kdy máte pocit, že na věku vůbec nezáleží?

Nejlépe si připadám, když jsem na cvičení, nenamalovaná, zpocená, mezi normálními lidmi. V tu chvíli si připadám paradoxně i nejkrásnější.

Máte oblíbené líčení nebo třeba outfit, který zaručeně omlazuje?

Já se moc nelíčím, jedině když jdu večer ven. Ale přes den používám tónovací krém Sisley, trošku líčka a světlou rtěnku. Když se mi hodně chce, namaluji si řasy :-) A outfit? Ti, co mě znají, ví, že něžnost v líčení doženu svými bláznivými outfity. Miluji barvy a cokoliv, co je jiné. 

Foto: archiv Instagramu @fitmomtess

Chodíte na kosmetiku? Máte nějaké oblíbené ošetření a místo, na které nedáte dopustit?

Pravidelně jsem na kosmetiku začala chodit až před 2 lety. Chodím do salónu Medical Esthet a jejich produkty si kupuji i domů. A jelikož nedělám nikomu žádnou reklamu, tak můžu opravdu za sebe říct, že jsou příjemné a že mi pomohly.

Jaký je váš názor na estetické invazivní zákroky?

Absolutně nejsem proti. A hlavně ať si to dělá každý, jak to cítí. Když chce někdo vypadat jako vosková figurína, budiž, stejně jako si někdo hýčká vrásky a cítí se v nich dobře. Je to každého věc a pocit. Vůbec nejsem proti tomu a já sama mám zvětšené poprsí a jak jsem již řekla, dvakrát do roka chodím na baby botox a až se na mě dostane, tak se chystám na vrchní víčka, protože je mám dědičně docela spadlé.

Jak probíhá váš domácí pečující rituál? 

Můj domácí rituál. No upřímně žádný nemám... Musím být čisťounká, voňavounká a namazaná. A snažím se denně používat vodičku na pigmentové skvrny. Zbytek podle toho, jak mám chuť. Nedávno jsem si koupila svou první pleťovou masku, takže když se mi chce, tak si dám tu.

Vaše nejoblíbenější anti-aging produkty:

Čištění – Biologique Recherche Lotion p50, Biologique Recherche Lotion p50 Pigm 400

Denní a noční krém – Biologique Recherche Crème VIP O2 na den a Biologique Recherche Crème Masque Vernix na noc

Maska – Biologique Recherche Masque VIP O2

Vlasová péče – Šampon a balzám DSD (Diviation Simone Deluxe)

Přípravek na tělo – Krém Nivea

Doplněk stravy – vitamíny Biotin, D3, a piji kolagen

Foto: archiv Terezy Skalové Peterové

Čtěte dál