Téměř radioaktivně zářivý trend

Oživte svůj šatník těmi nejsvítivějšími odstíny

Neutrální odstíny jsou jistota a jejich kombinací nic nezkazíte, nicméně i tento postoj potřebuje čas od času trochu narušit a rozmíchat. A proč ne rovnou dávkou těch nejzářivějších neonek?! Tenhle trend není novinkou, ale během dekád se objevuje v různých podobách.

Nejspíš s tím začal Andy Warhol v roce 1966, kdy přišel se sítotiskovými portréty v neonových barvách. Maximalistická osmdesátá léta se nejzářivějších barev také nebála a v devadesátých letech to byla klubová alternativní scéna. Kolem milénia přišla vlna Nu-Rave v čele s kapelou Klaxons. Hipster byl v plenkách a v klubech vládl trend legín v neonových barvách.

Letošní neonky mají ale novou podobu. Kim Kardashian oblékla místo tělové od hlavy k patě, svítivě růžovou a módní značky jako Miu Miu, Prada, Balenciaga, Burberry, MSMG nebo Stella McCartney se je nebojí zařadit do svých kolekcí. Neonové odstíny už nepatří jen do alternativní scény nebo určité subkultuře.

A jak je nosit? Nenoste je od hlavy k patě, ale pojměte to hrou detailů. Kabelka, ponožky, čepice, rolák… Všechno to vypadá skvěle se zbytkem v neutrálních odstínech. Inspirujte se v naší galerii.

Čtěte dál