Téma Met Gala 2019

Tvářemi Met Gala 2019 budou Lady Gaga a Harry Styles.

Foto: Getty Images           

Název letošní fashion výstavy v Metropolitním muzeu umění zněl „Heavenly Bodies: Fashion and The Catholic Imagination“. Téma výstavy a plesu pro rok 2019 je „Camp: Notes on Fashion“. Rychle ale zažeňte myšlenky na stany a spacáky, v tomto případě se nejedná o kempování u táboráku, ale o druhý význam slova „camp“ – a to přemrštěnost, přehnanost. Jak uvádí New York Times, výstava bude inspirována esejí spisovatelky Susan Sontag z roku 1964. V tomto díle bylo „camp“ definováno jako „sklon k teatrálnosti skrze nápaditost a nadsázku“.

Není tedy překvapením, že patrony výstavy a plesu v Met budou Lady Gaga a Harry Styles. Milují módu a využívají ji jako velmi osobitý způsob sebeprezentace a rozhodně se při výběru svých looků nedrží zpátky a nenechávají se svazovat pravidly. Dalšími patrony eventu jsou tenisová ikona Serena Williams  a kreativní ředitel Gucci Alessandro Michele, přičemž právě Gucci je módním domem, který bude celou akci sponzorovat.

Foto: Getty Images                     

„Žijeme v době, která si potrpí na extrémy. Je tedy více než příhodné zapojit se do mediální a kulturní konverzace a poukázat na to, že i na první pohled pouze lehkovážná a povrchní móda bývá často velmi mocným a sofistikovaným politickým nástrojem, a to především pro okrajové skupiny společnosti,“ vysvětluje Andrew Bolton, kurátor Met Costume Institute. „Ať už se jedná o pop camp, queer camp nebo politický camp – Trump je velmi přehnanou veřejnou postavou – myslím si, že je toto téma více než relevantní.“

Met Gala 2019 se bude konat v pondělí 6. května v Metropolitním muzeu umění v New Yorku.

Čtěte dál