Těchto 5 trendů už v roce 2019 nenoste

Protože vloni jsme je mohli vidět na každém rohu a jejich čas pro tentokrát zkrátka vypršel.

Foto: archiv Harper's Bazaar UK

Rok 2018 byl bezesporu pestrým rokem, především pak pro módu. Jako vždy se objevila spousta nečekaných a rozporuplných trendů. A ačkoli jsme z nich byli našeni, máme pocit, že některé si zaslouží zůstat v roce 2018. Ale nebojte, objeví se zas za pár let.

Tady jsou trendy, které nejspíš přelom nového roku nepřežijí.

Malé sluneční brýle
Foto: archiv Harper's Bazaar UK
Malé sluneční brýle

Snad nejčastějším trendem roku mezi doplňky byly tyto pidi brýle. Nosila je každá světová supermodelka a my nemohli zůstat pozadu a zbavovali jsme se klasických obřích brýlí ve prospěch těch mini, které nám ale vůbec nechránili oči před slunečními paprsky. A tak doufáme, že tento trend vymizí. 

Místo toho noste: Sportovní sluneční brýle inspirované Princeznou Annou.

Móda průhledného plastu
Foto: archiv Harper's Bazaar UK
Móda průhledného plastu

2018 nebyl zdaleka prvním rokem plastových doplňků (Kim Kardashian je nosí už roky), ale poté, co tento trend posvětil i módní dům Chanel a plastové doplňky a boty představil v kolekci jaro / léto 2018, se trendu chytli naprosto všichni. Nicméně vzhledem k celosvětovému boji proti plastům tento trend nejspíš vymizí. A ruku na srdce, kdo z vás chce celý den běhat v plastových botách?

Místo toho noste: Materiály, které jsou šetrnější k naší planetě.

Šperky z mušlí
Foto: archiv Harper's Bazaar UK
Šperky z mušlí

Trend inspirovaný surfaři byl v létě na Instagramu oblíbený tak, že jsme dostali pocit, že kdo nemá mušličkový náramek, kabelku nebo náhrdelník, nemůže pomalu vylézt z domu. A jak to tak s Insta trendy bývá, rychle se jich nabažíte. I když mušle vydržely až do září, kdy je Missoni a Altuzarra dokonce předvedli na mole. 

Místo toho noste: Veliké masivní řetězy.

Logománie
Foto: archiv Harper's Bazaar UK
Logománie

Velká loga zaznamenala velký boom v posledních několika sezónách. V loňském roce tento směr nabral na nečekané rychlosi a devadesátá léta tu byla v plné parádě. A jak už to tak u těchto extrémních trendů bývá, rychle se jich nabažíte a ještě rychleji je odložíte. I když i logománie může být elegantní a chic.

Místo toho noste: Méně trendové a více nadčasové kousky, které budete milovat léta.

Tenisky po tátovi
Foto: archiv Harper's Bazaar UK
Tenisky po tátovi

Přestože všichni milujeme a jsme všemi deseti pro trendy obuv, která je navíc pohodlná, tak doufáme, že trend divno tenisek už do roku 2019 nepřežije. Snadno s nimi totiž sklouzneme do stylingu, který nám úplně nelichotí a to nikdo z nás nechce. Nechme je tedy jen pro vyvovlené.

Místo toho noste: Stejně tak pohodlné, ale mnohem jednodušší na styling jsou baleríny, které jsme mohli vidět snad na všech přehlídkách nadcházející sezóny.

Čtěte dál