Tate Modern v Londýně otevře výstavu umělkyně Yayoi Kusama

Výstava japonské výtvarnice se koná u příležitosti oslav dvacátého výročí muzea.

Foto: archiv Tate Modern

Pokud jste milovníky umění a nevynecháte žádnou výstavu v Praze, možná je na čase vyrazit i za hranice. Úžasná příležitost se vám naskytne již 11. května 2020, kdy se v Tate Muzeu v Londýně otevírá výstava japonské umělkyně Yayoi Kusama.  A stojí za dvouhodinový let a výlet do Velké Británie!

Již více než padesát let máme možnost obdivovat díla japonské umělkyně Yayoi Kusama, která nyní zavítá do slavné londýnské galerie Tate Modern s expozicí Infinity Rooms. Tvoří ji zrcadlové instalace ve dvou sousedících pokojích.

První, Infinity Mirrored Room, zachycuje skvělost života a do Tate Modern se vrací po osmi letech. Jde o jedno z nejrozsáhlejších děl devadesátileté umělkyně. Chandelier of Grief, jak je nazvaný druhý pokoj expozice, má vytvořit iluzi bezmezného vesmíru plného poletujících lustrů z malých krystalů.

Již nyní je jasné, že tyto fotky těchto pokojů brzy zaplní náš instagram. Kusama velmi dobře ví, jak vytvořit „instagram-friendly“ prostory a zajistit si tak rozsáhlou propagaci.

Foto: archiv Tate Modern

Tate Modern letos slaví 20. narozeniny a v rámci velkých oslav tu bude k vidění také série dvaceti děl od Louise Bourgeois, Lee Mingwei a dalších významných umělců, kteří v Tate Modern v průběhu 20 let vystavovali. Výstava ukáže, jak se v průběhu let vyvíjel jejich styl od avantgardy až po dnešní pohlcující instalace.

Expozice se otevře 11. května 2020 a bude přístupná do 9. května 2021. Více informací naleznete na oficiálních webových stránkách Tate Modern.

Čtěte dál