Taťána Gregor Brzobohatá: Přála bych si stárnout s grácií a noblesou

V rámci projektu Anti-aging nyní představujeme zpověď Miss World 2006, modelky, influencerky a předsedkyně správní rady nadace Krása pomoci, úspěšné Taťány Gregor Brzobohaté. Která kosmetická ošetření má ráda, jak se staví ke stárnutí a na jakou kosmetiku nedá dopustit?

Foto: archiv Instagramu @tatianagbrzobohata

Co vidíte, když se na sebe díváte do zrcadla?

Bytost, jejíž hodnota a rozměr je jinde než jen v odrazu toho zrcadla.

Jaký je váš přístup ke stárnutí? Jak jste reagovala na první vrásku nebo první šedý vlas?

Je to přirozený proces, se kterým nemám vůbec problém. Zraju vlastně ráda. Podle mě si každý může udržet mladost, až do vysokého věku. Záleží na přístupu.

Jak byste si přála vypadat za deset let?

Přála bych si stárnout s grácií a noblesou. Ale jak bych měla vypadat, to netuším. Každopádně se na sebe za těch 10 let těším.

Jaký je podle vás nejlepší způsob, jak vrásky a věk přijmout?

Zvyknout si na ně a stárnout s grácií...Udržovat si zdraví a hezké mezilidské vztahy, to je nejdůležitější...

Jaký je nejlepší způsob, jak věk zamaskovat, nebo ideálně vůbec neřešit?

Nezapomínejte, že vypadáte především tak, jak se cítíte. Nic jiného v tom není. Rozhodně to není o vráskách...

Jak se vrásek zbavit či je redukovat?

Stačí mi hydratační oční krém a nepoužívám moc korektory. Všechny totiž zbytečně zalézají do pleti a zvýrazňují vrásky.

V jakých situacích si připadáte znovu jako náctiletá nebo kdy máte pocit, že na věku vůbec nezáleží?

Kdykoliv se nechám unést hudbou, uměním, když tančím, sportuju, směju se s partnerem nebo partou přátel, když jsem doma v Opočně s rodinou, kde jsem jedna z dcer nebo když jsem sama v přírodě. Taky kdykoliv, kdy se věnuju jen sobě a svým talentům a zájmům. (To své vnitřní dítě se snažím hýčkat a nezapomínat na něj.)

Máte oblíbené líčení nebo třeba outfit, který zaručeně omlazuje?

Mám ráda nahý přirozený make-up. Líbí se mi, když se se lehce lesknu, samozřejmě tam kde mám. Používám olej nebo mastný rozjasňovač. 

V poslední době ráda nosím světlé barvy a všechny odstíny béžové, krémové, bílé. Rozzáří to nejen vás, ale i každé místo kam vkročíte.

Foto: archiv Instagramu @tatianagbrzobohata

Chodíte na kosmetiku? Máte nějaké oblíbené ošetření a místo, na které nedáte dopustit?

Vyzkoušela jsem v Derma Body Clinic jejich lymfodrenáže a také novinku VelaShape, který fantasticky nastartuje lymfu a odbourá škodlivé látky z těla, které potom přirozeně odtečou.

Potom mě nadchl Face Concept, ráda zajdu na jejich hloubkovou masáž obličeje. Uvolní to mimiku a je to úžasný relax.

Jaký je váš názor na estetické invazivní zákroky?

Neodsuzuju je. Vývoj se posouvá úžasně kupředu a pokud k tomu má člověk zdravý přístup a vyhodnotí, že to potřebuje, proč by to měl zavrhovat.

Jak probíhá váš domácí pečující rituál?

Odlíčím se teplou vodou a olejem s houbičkou, potom nanesu hydratační krém nebo pěstící olej. Ráda používám přírodní Bio péči, nádherně voní, je to zároveň aromaterapie. Olej používám i do dekoltu a na krk. Protože nejde jen o péči, ale i o dekorativní produkty, které právě nejvíce z dlouhodobého hlediska škodí, přešla jsem kompletně z dekorativní kosmetiky na organic přírodní produkty z Líčírny Organics (Kjaer Weis, Alima, Inika, a mnoho dalších.) Veganské, minerální, vše přírodní produkty bez škodlivin, které by ničily pleť, a navíc ekologicky vyráběné, udržitelné a naprosto funkční! Moc doporučuju!

Vaše nejoblíbenější anti-aging produkty?

Sérum – granátové jablko Weleda

Denní a noční krém – Skin Food a luxusní bio olej granátové jablko (nádherná vůně, je neskutečně hutný, přitom se dobře a rychle vstřebává...)

Oční krém – oční krém z gratátového jablka Weleda

Maska – luxusní Bio olej, taktéž granátové jablko 

Vlasová péče – Alterna, Sasha Juan a Oribe maska na vlasy

Přípravek na tělo – olej z břízy anebo rakytníkový od Weledy 

Doplněk stravy – Weleda šťáva z břízy jarní detox, Nutrilite Biotine C na vlasy, kůži a nehty – 2x ročně kůra na měsíc. Teď v zimním období používám vitamín D z EcceVita. Také jsem si oblíbila čaje Organic India, Tulsi Sweet Rose a Moringa – nejlepší antioxidantní čaj... Osvědčily se mi půsty (přerušovaný i několika denní půst – nejlepší anti-age kůra i na dlouhověkost!) Také doporučuju každý den sníst 3 kakaové lusky raw v Bio kvalitě – je to nejlepší antioxidant!  

Ošetření a kůra – Weleda ošetření rituál „tekoucí vody”, Derma Body Clinik lymfodrenáže a VelaShape a Face Concept hloubková masáž obličeje.

Foto: archiv Taťána Gregor Brzobohatá

Čtěte dál