Tajemství perfektní pleti Eriky Palkovičové

Dlouhonohá modelka z agentury Elite Bratislava prozradila, kterým značkám je už roky věrná.

Foto: archiv Elite Bratislava

Všechny produkty, které používám, mám už ověřené několik let, proto nemám potřebu je obměňovat. Při své práci se každý den setkávám s odborníky a make-up artisty, kteří mají plné tašky produktů. Občas, když na focení vidím, že něco sedne mé pleti, rovnou si koupím i domů. Snažím se vyhýbat se příliš chemickým produktům, ať už mají jakoukoliv reklamu a ani trendy slepě nenásleduji. V mé make-up taštičce je přesně tolik produktů, jako před 10 lety. Nepotřebuji kupovat každou novinku, která se dostaví na trh a jsem zastáncem tvrzení, že co se make-upu týká, tak méně je více.

Které produkty si tedy Eriku získaly?

Čištění
Foto: archiv značky
Čištění

Po probuzení a před spaním si čistím pleť gelem s obsahem tropické pryskyřice od značky Sisley. Dokonale mou pleť vyčistí a zanechá ji jemnou a hebkou. Gel si nanáším na mokrou tvář dokud nevytvoří pěnu. Následně obličej opláchnu vlažnou vodou a použiji grapefruitový toner téže značky.

Krém
Foto: archiv značky
Krém

Ráno a večer používám Restorative facial cream od značky Sisley. Obsahuje bambucké máslo, hydratuje a přitom se dobře vstřebává a nezanechává mou pleť mastnou.

Ochrana
Foto: archiv značky
Ochrana

Když je moje pleť příliš namáhána a vidím, že se mi na obličeji dělá vyrážka, používám čistý Tea Tree Oil z lékárny. Nakapu velmi malé množství na odličovací tampon a problematické místo jím potřu. Je úžasné, jak dokáže zastavit tvorbu jakékoliv vyrážky a dokonce slouží také jako přírodní dezinfekce.

Maska
Foto: archiv značky
Maska

Mou další oblíbenou značkou je Aesop. Používám od nich zejména masky a pleťové oleje. Úplným favoritem je čistící maska s obsahem petrželového semínka - Parsley seed cleansing mask.

Make-up
Foto: archiv značky
Make-up

Jelikož nejsem fanouškem viditelných make-upů, které po nanesení vypadají jako maska, oblíbila jsem si Tom Ford Traceless Foundation Stick. Vysouvá se jako rtěnka a nanáším si ho štětcem. Dokonale kryje nerovnosti pleti a přitom působí přirozeně a nezatěžuje mou pleť.

Čtěte dál