Tajemství dokonalého těla Lindy Nývltové

Známá modelka agentury Elite Bratislava nám prozradila, bez jakého pohybu si neumí představit svůj den.

Foto: archiv Lindy Nývltové

Je jí 36 let, má éterický vzhled a v branži už léta patří mezi velmi žádané tváře. Linda Nývltová však kromě modelingu věnuje svůj život i něčemu jinému. "Józe jsem propadla asi před 12ti lety. Mým snem je mít díky józe funkční tělo a kosti i v ve vysokém věku," prozrazuje se smíchem rodačka ze Slovenska. "Neumím si den bez pohybu vlastně ani představit. Musím mít nějaký pohyb každý den. Cvičím jógu každý den, minimálně čtvrthodinku, ale ideální je, pokud se mi podaří věnovat ji 75 minut denně. Také se snažím všude chodit pěšky, a když je venku příjemné počasí, tak 2-3x do týdne si jdu zaběhat."

Modelka, která si dokonce stihla zahrát i ve filmu, nezahálí ani na dovolených. Nedělá jí problém si rozložit jogamatku i doma, ale s oblibou vyhledává i fitness centra. Přiznává však, že ne každá aktivita je její oblíbenou. "Nemám ráda rutinní cviky jako je běhání na páse. Stejně tak jsem nepochopila trend crossfitového cvičení. Přijde mi to k tělu celkem agresivní." Na druhé straně nikdy neřekne ne plavání, lezení nebo stojkám. "Miluji ten pocit po cvičení, když se oprostíte od všech myšlenek a uvědomujete si každý sval na těle. Proto cvičím každý den."

A co strava? Je i ona tou "šťastnou" ženou, která si může dát hamburger na oběd a u televize sníst čokoládu?

Možná ano, ale protože Linda preferuje celkově zdravější životní styl, přizpůsobuje tomu i své stravování. "Snažím se jíst tak, abych dodala tělu zdravou a správnou výživu, minerály, vitamíny ... Jednoznačně vynechávám stravu, která způsobuje degeneraci či záněty buněk, tedy hlavně cukr. Chci nejen zdravě vypadat, ale hlavně se tak cítit. Když se naučíte poslouchat své tělo, tak se dostane do stádia, kdy vynechání dezertu nebudete považovat za omezování se," dodává na závěr známá modelka.

Čtěte dál