TADY VARY! Festivalové filmy ve vašem kině

Filmový festival v Karlových Varech byl letos ovlivněn pandemií a karanténou, která nás postihla v první polovině roku. Nyní ale organizátoři přišli s náhradní variantou, která zahrnuje 100 kin a 16 filmů. Jste připraveni?

Foto: archiv Film Servis Festival Karlovy Vary

Když se organizátoři Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech dozvěděli, že letošní 55. ročník se z důvodu koronaviru přesune na rok 2021, rozhodli se, že divákům nabídnou festivalovou náladu jinou formou.

Protože v letošním roce s ohledem na situaci nemohou diváci na festival do Karlových Varů, rozhodli jsme se, že přivezeme alespoň část festivalu za nimi. Je to takové naše poděkování návštěvníkům, hostům a filmovým nadšencům, kteří každoročně vytvářejí ve Varech skvělou festivalovou atmosféru“, říká prezident MFF KV Jiří Bartoška.

V moment, kdy se jednalo o zrušení, mělo programové oddělení naplánováno řadu kvalitních snímků. Přišli proto s nápadem přehlídky filmů pod názvem TADY VARY a do téměř 100 kin po celé České republice zamíří od 3. – 11. července až 16 zahraničních i domácích filmových titulů.

Filmy budou uváděny jednotlivě, a to ve dvou představeních denně s výjimkou zahajovacího a zakončovacího dne, kdy proběhnou pouze večerní projekce. Stejně jako by tomu bylo na původním festivalu, budou filmy doplněny o úvodní přednášky a do některých kin se chystají i osobní delegace z týmu MFF KV. Díky moderní technice se diváci ve vybraných kinech spojí i s herci a režiséry, a to přes video hovor.

Foto: archiv Film Servis Festival Karlovy Vary

Zahajovat festival bude film Než skončí léto z režie Shannon Murphy, který si na festivalu v Benátkách odnesl cenu Zlatého lva za nejlepší film. Diváci se mohou těšit i na světovou premiéru dokumentárního filmu Meky, který vypráví příběh legendárního slovenského zpěváka Mekyho Žbirky. Do hledáčku kritiků se dostal i kontroverzní snímek Teplouš z Velké Británie. Jedná se o příběh vojáka, který v rámci branné povinnosti jede uklidňovat ozbrojený konflikt v Jižní Africe a zároveň odhaluje svoji sexuální orientaci. V roce 2019 tento film získal ocenění z BIFA (British Independent Film Awards) za nejlepší režii a kameru. Není se tedy čemu divit, že právě Teplouš je žhavým kandidátem na ceny v rámci MFF KV. Evropskou premiéru zaznamenají hned tři filmy, a to Bez zvláštních znamení od Fernanda Valadeze, Tajný agent z dílny Maite Alberdiho a snímek Luxor, který měl premiéru na americkém Sundance festivalu. Ale to není zdaleka vše. Čeká na vás spousta dalších kvalitních filmových zážitků!

Přehled všech kin, ve kterých bude přehlídka filmů vysílána, program i podrobné informace o jednotlivých snímcích nebo doprovodné akce najdete na webových stránkách festivalu.

Foto: archiv Film Servis Festival Karlovy Vary

Čtěte dál