Ta nejlepší věc, kterou můžete udělat, když vás vyghostuje

Vypadalo to tak nadějně a najednou ticho po pěšině? Nehypnotizujte displej telefonu a udělejte následující.

Foto: Shutterstock 

Pokud jste posledních pět let nežili pod kamenem, jistě jste se setkali s termínem ghosting. Týdny jste si psali, šli jste na jedno či několik rande nebo jste spolu i pár měsíců chodili a najednou nic. Váš protějšek a muž či žena vašich snů se najednou neozývá, zmizeli jako pára nad hrncem, zkrátka se z nich stali “duchové”.

Pokud randíte, je veliká šance, že se vám tato situace stala více než jednou. Každý potvrdí, že to není zrovna nejpříjemnější pocit. Připadáte si podvedení a nevíte, co jste sakra provedli, že jste si zasloužili takové chování. Jak si s tím tedy poradit?

Konec rozborů

Především přestaňte analyzovat situaci a přemýšlet nad tím, co se mu stalo, mohlo stát a nesnažte se přijít na to, pod jakým kořenem, chudák malý, leží uvězněný. Ghosting není jen záležitostí našich osobních životů, setkáváme se s ním takřka denně. Snažíte se navázat na úspěšnou obchodní komunikaci a firma, se kterou jste měli velké plány, vám neodpovídá. Na networkingové akci jste se potkali se zajímavým člověkem, vyměnili si vizitky, slíbili si kafíčka a vaše žádost o propojení na LinkedIn zůstává dodnes nezodpovězená. Nebo jste po dlouhé době potkali dobrou kamarádku, vypadalo to, že jste znovu nejlepší kamarádky a najednou zmizela tak náhle, jako se objevila. Ghosting v randění není nic jiného, jen bolí o to víc, protože ve hře jsou vaše city. “Neplýtvejte zbytečně energií, stejně do života toho druhého nikdy neproniknete a pravý důvod stejně nikdy neodhalíte. V životě se zkrátka vždycky pravdu nedozvíte,” upozorňuje dating coach Matthew Hussey. Energii raději investujte do toho potkávat další lidi. Pokud se vám ale tato situace děje téměř pokaždé, nastal podle Husseyho čas zamyslet se nad tím, jestli se například nevrháte do nových vztahů s přílišnou vervou. 

To nejlepší řešení

Pokud jste se tedy přenesli přes prvotní šok a zklamání, že slibně rozjetý vztah najednou skončil, přichází druhá fáze. Jak na danou situaci reagovat? Nejlepší odpověď zní: nedělejte vůbec nic. Nebombardujte “ducha” textovkami žádajícími vysvětlení, nesnižujte se k urážkám a stalkingu jeho sociálních sítí. 

Dotyčný zmizel, protože se bál nepříjemné situace, nechtělo se mu složitě vysvětlovat, proč už nemá zájem a čelit emocím. Není to nejstatečnější postup, ale je celkem normální, protože lidé zkrátka nejsou dokonalí. Navíc, kdybyste z něj odpověď skutečně vydolovali, pravděpodobně by vás stejně nepotěšila. Koneckonců, ruku na srdce, kdo z nás odpovídá na všechny zprávy, které přijdou? Smažte telefonní číslo, vymažte vaši dosavadní konverzaci, mementa z prvního rande hoďte do koše, chvilku si poplačte a pak se vrhněte do dalšího dobrodružství s někým, kdo si vás už takhle uniknout nenechá.

Čtěte dál