Ta nejlepší přírodní líčidla pro nenucený a dokonalý look

Přírodní kosmetika je na vzestupu a stále jí přibývá. Make-up artistka Ester Tesaříková se podělila o své další rady a tipy, jak se v záplavě značek a produktů vyznat.

Foto Archiv Líčirna Organics

Přírodní péče o pleť se nám dostala rychle pod kůži, a to doslova. Při výběru kosmetiky čím dál více řešíme její složení, udržitelnost značky a způsob testování produktů. Které značky a produkty mne zaujaly nejvíce?

Perfektní pleť je základ

Pro milovníky konturování doporučuji vyzkoušet Skin Minimalist Corrective Serum Foundation kosmetické značky GRESSA. Jedná se o pečující make-up, který má lehkou texturu, ale přesto krásně kryje. Můžete ho vrstvit dle potřeby a i při nanesení většího množství na vaši pokožku neucítíte, že by pleť zatěžoval. Překvapivou a zároveň hlavní ingrediencí je olej z brokolicových semínek. Pro konturování doporučuji použít odstín číslo 7. Věřte mi, budete nadšené.

Následně pleť zafixujte transparentním pudrem švédské přírodní značky (M)ANASI 7. Zakládají si hlavně na složení postaveném na certifikovaných a divoce sklizených ingrediencích. Translucent pudr je vyroben z pravého hedvábí, což podtrhuje jeho příjemná textura.

Vše v jednom

Svou sbírku "čistých" make-up produktů začněte multifunkčním líčidlem určeným pro rty, tváře a také oči. Díky své textuře se dá snadno aplikovat prsty, což již zmíněnou multifunkčnost pouze umocňuje. Doporučuji hned několik variant: Lip2Cheek (odstín Paradise) značky RMS Beauty, líčidlo Very Charming od Taty Harper nebo All Over Colour (odstíny Bisque, Densuke) značky (M)ANASI 7.

Vyzkoušejte i krémové rozjasňovače těchto značek, které opět můžete rychle a lehce aplikovat prsty. Zkuste třeba ten s názvem Very Highlighting od Taty Harper, Strobelighter Sunrise od (M)ANASI 7 nebo Magic Luminizer z nabídky RMS Beauty.

Foto Archiv Líčirna Organics

Ohromující pohled

Z oblasti řasenek doporučuji Kjaer Weis, která má nejen bio složení, ale také vás nadchne její příjemná přírodní vůně a především její provedení. Jedná se o produkt, který můžete používat stále dokola díky možnosti doplňování, a tak si při dalších nákupech pořídíte pouze náplň. Řasenka je také vhodná pro citlivé oči, takže potěší opravdu každého.

Oči jako safíry

To nejlepší nakonec. Tato novinka potěší nejen nadšence pro kosmetiku, ale i dámy se slabostí pro vše třpytivé. Jedná se o paletky očních stínů veganské značky Aether Beauty, které jsou zajímavé například tím, že pigmenty stínů obsahují najemno nadrcené drahé kameny (topaz, safír, jantar, rubín). Samotné obaly jsou navíc recyklovatelné. Paletky se vyrábí ve třech odstínech, mají skvělou pigmentaci a stíny snadno nanesete prsty.

Foto Archiv Líčirna Organics

Čtěte dál