Svetry, které si umí hrát. Jaký bude ten váš?

Je tam, není tam. Trend skoro svetru (barely-there sweater) si zamilujete.

Letošní rok experimentům v oblasti svetrů a úpletů obzvlášť přeje. Začali jsme kombinací cardiganu a ze stejného materiálu vyrobené pletené podprsenky od značky Khaite (která se tak stala jednou z IT módních značek tohoto roku) a zakončujeme ho s tolika variacemi na běžné svetry, že si snad ani nedokážeme vybrat. 

Možná, že si pamatujete na kdysi tolik populární bolerka. Zakryté ruce, záda, někdy knoflíček. Tolik nás tehdy bavila. I bolerka se ale, jak tomu občas s trendy bývá, vytratila do neznáma. Že by ale bylo dobré tento kousek oprášit, se nedávno shodlo hned několik návrhářů najednou – Jacquemus, Dion Lee, Rousie Assoulin nebo Peter Do. A tak se bolerka vracejí do hry, a to v novém hávu.

V módních kruzích se o nich mluví jako o polo svetrech či skoro svetrech. Někdy totiž vypadají, jako kdyby tam ani nebyly, nebo odhalují více, než by bylo u svetrů žádoucí a běžné. Rukávy s rolákovými límečky si přímo říkají o vrstvení přes další svetry či topy a crop svetry končící pod či nad pupíkem taktéž. Pokud nebudete chtít odhalovat kůži, berte tyto novo svetry jako příležitost přidat další zajímavou (a teplou) vrstvu do vašich outfitů. 

Jak se tyto „polovičaté“ svetry nosí na Instagramu? 

Čtěte dál