Superhrdinka Captain Marvel vstoupila do kin a přepsala filmovou historii

Film s Brie Larson v hlavní roli se stal nejúspěšnějším snímkem s hlavní ženskou hrdinkou v historii.

Foto: archiv filmu

Přesně na Mezinárodní den žen vstoupil do světových kin nejnovější přírůstek do filmového světa Marvel - film s jednoduchým názvem Captain Marvel. Hned první víkend, který je pro komerční úspěšnost filmů zásadním ukazatelem, utržil po celém světě rekordních 455 milionů dolarů. 

Foto: archiv filmu

Nejnovější marvelovka tak překonala dosavadního ženského rekordmana - disneyovku Kráska a zvíře s Emmou Watson z roku 2017, která první víkend vydělala 357 milionů dolarů. Doposud jediná superhrdinka - Wonder Woman v podání Gal Gadot z konkurenční stáje DC Comics - utržila o prvním víkendu “pouhých” 223 milionů dolarů. 

Foto: archiv filmu

Captain Marvel je navíc v této víkendové statistice šestým nejúspěšnějším snímkem všech dob, prvenství se 640 miliony dolarů drží také komiksový snímek Avengers: Infinity War. Tvůrcům se tak podařilo opět zbořit předsudky o tom, že diváci o ženské hrdinky nestojí. Více než polovinu diváků přitom podle magazínu Hollywood Reporter tvořili muži.

Foto: archiv filmu

Za Captain Marvel stojí navíc i režisérka - Anna Boden, která se podílela i na scénáři. Kromě Brie Larson, jež na sebe nejvíce upozornila v dramatu The Room, ve filmu hrají i Samuel L. Jackson nebo Jude Law. Snímek se odehrává v polovině 90. let, kdy se lidstvo ocitá v mezihvězdné válce s dalšími dvěma mimozemskými rasami. 

Čtěte dál