Super Bowl 2021: Amanda Gorman, The Weeknd a mnoho dalších

Včerejší Super Bowl ovládl nejen vítězný tým, ale také mnoho slavných jmen!

Foto: archiv Harper's Bazaar US

Letošní Super Bowl se přes veškerá opatření konal, ačkoliv samozřejmě za přísnějších podmínek a v menší společnosti. Místo zaujal na Floridě na stadionu Raymond James Stadium v městě Tampa. Ačkoliv se hry ujali Tampa Bay Buccaneers, kteří vyhráli proti Kansas City Chiefs,  hodně pozornosti na sebe strhl doprovodný program.

Hudební „vykopnutí“ umělci H.E.R., Jazmine Sullivan a Eric Church

Ačkoliv v rámci slavné Halftime Show vystupoval The Weeknd, zpěvačka H.E.R., vlastním jménem Gabi Wilson, svým vystoupením zaujala ještě před prvním vykopnutím s písní „America the Beautiful“.

Umělci s nominací na Grammy Jazmine Sullivan a Eric Church díky Super Bowlu poprvé spojili své síly a ztvárnili státní hymnu „The Star-Spangled Banner“. Jejich spojení se může díky jejich odlišným stylům zdát netradiční, ale o to víc zaujalo.

Básnířka Amanda Gorman opět zazářila

Již od inaugurace amerického prezidenta Joe Bidena se o mladé básnířce Amandě Gorman mluví na nejedné platformě, možná také proto, že se v ten moment stala nejmladší inaugurační básnířkou v historii USA. Tato dvaadvacetiletá umělkyně recitovala na Super Bowlu svou originální báseň, kterou věnovala hrdinům pandemie COVID-19.

The Weeknd ovládl the Halftime Show

Super Bowl je nejen svátek sportu, ale také velkou hudební událostí. V přestávce můžeme každým rokem vidět show vybraného umělce, pro kterého je toto vystoupení poctou. Tento rok se Halftime Show zhostil zpěvák The Weeknd a rozhodně splnil očekávání. Jeho třináctiminutová show obsahovala jeho největší hity jako Starboy, Blinding Lights nebo I Can’t Feel My Face. Celé představení doplňovala propracovaná stage, tanečníci, orchestr, sbor a také ohňostroj. 

Podívejte se na pár střípků z doprovodného programu Super Bowlu 2021:

Čtěte dál