Suchý únor? Vyzkoušejte tyto 3 drinky s 0 % alkoholu

Páteční večer láká k tanci, party a zábavě, ale jak to udělat, abyste se zítra vzbudili s čistou hlavou? Připravte si koktejly, u kterých si na alkohol ani nevzpomenete.

Foto: archiv Without

Ty nepiješ? Jsi nemocná? Těhotná? Divná? Šokovaných otázek, když si v baru nebo na večírku objednáte nealkoholický nápoj, by však mělo ubývat. Světem se totiž šíří trend uvědomělého pití. Je dalším krokem ke zdravému životnímu stylu. K vyvážené stravě a k pravidelnému pohybu se tak přidalo i omezování spotřeby alkoholu. 

Podle výzkumu společnosti Eventbrite se sedmdesát procent mileniálů chlubí tím, jak dlouho nepili (a ne tím, kolik piv stihli za večer zkonzumovat), v Británii třetina mladých lidí nepije vůbec. A také letošní výzva k Suchému únoru má nebývale mnoho příznivců, nejen v Británii, ale i v Česku. Uvědomělému pití fandí i řada známých lidí a celebrit, například Kim Kardashian, Pharrell Williams, Anne Hathaway, Jim Carrey, Robert Downey Jr., Brad Pitt, Katy Perry, David Beckham nebo Daniel Radcliffe. 

A co tedy pít, když nemáte chuť na alkohol a voda a limonády vám přijdou příliš fádní? Společnost W/O (Without) do Česka importuje nealkoholické destiláty z celého světa. Vyrábějí se parní destilací bylinek, koření a ovoce, díky tomu má takový destilát intenzivní a komplexní chuťový profil. Australská značka Lyre’s vyrábí alternativy ke známým alkoholickým destilátům, jako jsou gin, whisky, kávový likér nebo rum. Za zmínku stojí i nealkoholický bitter značky Everleaf, za níž stojí jeden z nejslavnějších britských barmanů Paul Mathew.

Nealkoholické destiláty jsou k dostání na Rohlik.cz, nebo je můžete otestovat ve formě drinků v pražských barech Hemingway nebo Cash Only.  

Pokud chcete vyzkoušet mixologii jako v baru Hemingway i doma, v galerii najdete 3 recepty. 

Čtěte dál