Stylové výlety: Kam rádi jezdí architektky a designérky?

Nechte se inspirovat tipy na české výlety od žen, které mají díky své profesi vysoké estetické nároky.

Monika White, designérka

Foto: archiv Porta Bohemica

V minulých letech jsem měla to štěstí, že jsem pracovala na rekonstrukci Centra kultury v Lovosicích a Dolního starého nádraží v Litoměřicích. Díky tomu jsem poznala trochu opomíjenou oblast mezi těmito městy zvanou Porta Bohemica. Z pohledu mého novozélandského manžela je to nejatraktivnější česká krajina - půvab jí dodává sopečný původ v kombinaci s řekou Labe. Můžete využít říční dopravu nebo chodit po horách, jsou zde cyklostezky i vyhlášené žernosecké víno. Pokud si chcete naplánovat výlet, inspiraci určitě najdete na webovkách města Lovosice. Místní víno lze ochutnat ve vinných sklepích, ale i v kavárnách Káva s párou a v Café Lovoš.

Magdalena Rochová, architektka

Foto: archiv Zámku Lednice 

Napadají mě mě místa, kam se ráda vracím, a to do Novohradských hor, zdejší část bývalého hraničního pásma uchovává stále nedotčenou přírodu. A musím zmínit i Lednicko-Valtický areál, to je areál komponované krajiny. Nejkrásnější je objevovat na kole síť důmyslně vymyšlených os a cest se zakončeními v drobných stavbách či zámcích.

Michaela Tomišková, designérka

Foto: archiv Architekti.in (David Stejskal)

S dětmi doporučuji výlet do Chrudimi a Loutkářského muzea. Z Chrudimi pocházím, mám to tam moc ráda a zmíněné muzeum je skvělé. Můj druhý tip zahrnuje koupání, proto vás pošlu k přehradě Naděje. Voda v ní je tak krásně čistá a ledová jako jehličky celé léto. A pokud se chcete kochat pohledem do krajiny, vylezte na krásnou novou rozhlednu Velká Deštná.

Další tipy najdete v aktuálním - srpnovém - vydání Harper’s Bazaaru, který je zrovna na stáncích. 

Čtěte dál