Stella McCartney představila udržitelné tenisky

Jsou kompletně recyklovatelné

Foto: archiv Stella McCartney 

Stella McCartney představila hi-tec tréninkové boty, které jsou vyrobeny z obnovitelných zdrojů. Snaží se tím bojovat proti celkově špatnému dopadu výroby bot na životní prostrědí.

Tyhle chytré tenisky (pokud se dají boty nazývat chytrými), jsou vyrobeny pouze z ekologických materiálů a tím pádem se dají celé zrecyklovat.

Očekává se, že celosvětový trh s obuví v příštích čtyřech letech vzroste o 426  miliard dolarů. Což je o to děsivější, když si uvědomíme, že na výrobu jednoho páru běžeckých bot vznikne 13kg oxidu uhličitého. To má samozřemě nesmírně škodlivý dopad na životní prostředí.

Při výrobě "Loop Sneakers" od Stelly McCartney se využívá podobná technika jako je na stavebnicích Lego. Podrážka je ke zbytku boty přidělána jakýmisi sponami, takže se nemusí k botě přilepovat. Tím vzniká stoprocentní eco-friendy produkt.

Bota je sešitá ekologicky šetrnými nitěmi a využívá jen nepatrné množství lepidla, které je navíc na bázi vody, takže je biologicky odbouratelné.

Pokud se chystáte do Londýna, můžete si v butiku Stella McCartney na Bond Street objednat pár nových tenisek vyrobených přímo na míru. Akce trvá až do 6. října.

Čtěte dál