Stáž v New Yorku, aneb život tu (ne)vypadá jako Sex ve městě

Zvuk krásných třpytivých lodiček na ulici Madison Avenue, sněhobílé tenisky do mrakodrapu na Wall Street… New York má mnoho podob.

New York ‒ metropole, kde se střetávají lidé z celého světa. Město, které se proslavilo například Frankem Sinatrou, Broadwayí, nebo právě milovnicí mužů a kabelek Carrie Bradshaw, kterou v seriálu Sex ve městě ztvárňuje Sarah Jessica Parker.

Foto: archiv

Když jsem se do New Yorku přestěhovala před dvěma lety, měla jsem naivní představu, že tu najdu to nejlepší. Ať už se to týkalo umění, módy, vzdělání, nebo mužů. Přišlo mi reálné, že si člověk dokáže z novinářského platu zaplatit pronájem nemalého bytu na Upper East Side, šest set dolarové boty minimálně dvakrát měsíčně a jíst v nejluxusnějších podnicích ve městě. Carrie to přeci zvládala s grácii. Čekala jsem, že v New Yorku bude takových žen plno a že bych mohla být jednou z nich.

Foto: Sarah Tesková

Druhý týden v mém vysněném městě jsem prošla čtyřmi koly pohovorů na práci, kterou jsem našla omylem na internetu - stáž v uměleckém a PR oddělení v jedné z největších modelingových agentur ve městě. Nakonec mě přijali a já se ocitla v prosklené kanceláři v Chelsea, ve které jsme se mohli kochat například sbírkou všech Harper´s Bazaarů od jeho založení. Moje filmová kariéra mohla začít.

Foto: Sarah Tesková

Netrvalo dlouho a zjistila jsem, že, spíš než si šetřit na Louboutinky, stačí, když si do práce vezmu sportovní legíny a tenisky na běhání. Bylo jedno, jestli má člověk zelené, růžové, nebo modré vlasy. Jestli má tepláky, nebo oblek. Všichni byli sami sebou a jejich jedinečný styl se jim nikdo nesnažil brát. Paradoxně mi ale po skončení stáže má šéfová řekla: “Nechápu, proč jsi si na rozhovor oblékla zrovna sako.” Asi se ve mně stejně projevovala duše Evropanky.

Foto: Sarah Tesková

Bývaly dny, kdy jsem se dostala do různých koutů Manhattanu, abych vyzvedla šaty pro Naomi Campbell nebo Emily Ratajkowski. Potom také byly dny, kdy jsem ve sněhové vánici roznášela desítky lahví dobrého vína našim klientům. Nutno podotknout, že práce byla neplacená. 

Foto: Sarah Tesková

Mimo práci jsem se ale vždy nějakým způsobem dostala na akce, které ve mě mou vnitřní Carrie dost vzbuzovaly. Jednou mi přišla zpráva na Instagram od Columbia Records, ve které byla pozvánka na privátní koncert George Ezri. Tak tohle je New York, pomyslela jsem si. Dva dny na to jsem mluvila s Georgem o tom, jak jsem před čtyřmi měsíci jela do Ostravy, abych ho viděla live, s dalšími dvaceti tisíci fanoušky. Později ten večer nás pozval jistý model do hotelu na skleničku, který se pak proslavil jedním z nejznámějších videoklipů současnosti. Sex ve Městě možná není jen minulost.

Foto: Sarah Tesková

I couldn't help but wonder... New York pro mě nepředstavuje vysněného muže, ale spíš člověka, který má chyby a nedostatky a ty na něm vlastně miluji ze všeho nejvíc. Jedna věc se ale New Yorku musí nechat. To, že zrovna na nohách nemáte boty za tisíce dolarů neznamená, že jste míň silná, úspěšná, nebo sexy.

Čtěte dál