Startuje NY Fashion Week: Na co se (ne)těšit?

Po týdnu Paris Couture a Copenhagen Fashion Week začíná ve čtvrtek 6. února oficiální New York Fashion Week.

Týden módy, během kterého protestanti postříkali Samanthě ve filmu Sex ve městě kožich červenou barvou, je tady. Během následujících deseti dnů představí nespočet návrhářů své kolekce Podzim/Zima 2020. Program bude bohatý na celosvětově známé značky, ale i začínající návrháře.

Foto: IMAXtree

Zářijový týden módy bývá vždy víc hektický, co se týče počtu návrhářů, známých hostů, ale hlavně mezinárodních nákupčích a novinářů. I tuto sezónu se ale můžeme těšit na přehlídky známých značek, kterými jsou například Longchamp, Carolina Herrera, Vera Wang, Oscar de la Renta, nebo Marc Jacobs. Mezi novější návrháře potom patří například Sally LaPointe, Dion Lee, Zimmermann nebo Noon by Noor. 

Na druhou stranu ale bohužel neuvidíme některé ze značek, které byly dosud hvězdami newyorského týdnu módy. Mezi ně patří ikony jako například Ralph Lauren, Tommy Hilfiger nebo Tom Ford, předseda americké Rady módních návrhářů. Zároveň Fashion Week časově koliduje s předáváním Oscarů, které se koná 9. února 2020 na druhé straně Ameriky – v Los Angeles. To znamená, že je malá pravděpodobnost, že v publiku uvidíme některé známé tváře.

Foto: archiv Harper's Bazaar US

Krom těchto značných změn se řada designerů rozhodla, že změní každoroční formát své show. Návrhář Phillip Lim uspořádá místo klasické runway show ve svém newyorském obchodě “house party”. Návrhářka Victoria Beard se zase vzdala své tradiční prezentace a rozhodla se pro klasickou přehlídku. Rebecca Minkoff se naopak už podruhé rozhodla pro prezentaci místo klasické runway show.

Minulou sezonu si diváci užili hlavně originální přehlídky, které přinesly i prvky hudebních a divadelních vystoupení, jako například Rihannina druhá Savage X Fenty kolekce, která mediální popularitou převálcovala každoroční Victoria's Secret show. Zároveň v září příjemně překvapil Ralph Lauren, který vytvořil svůj vlastní Art Deco klub s živým vystoupením Janelle Monáe. Ani jedné z těchto značek se bohužel tento únor na NYFW nedočkáme.

Foto: archiv Harper's Bazaar US

Čtěte dál