Správná péče o ruce není pouze dokonalý lak

Především v zimním období.

Foto: Shutterstock

Fakt, jak máme upravené ruce a nehty, o nás řekne více, než si myslíme. Péče o tělo a obličej je velmi důležitá, ale neměli bychom zapomínat na ruce, které nás reprezentují již při prvním podání ruky. Mnoho žen si myslí, že základní úprava nehtů je dostatečná, tak to ale ve skutečnosti není. Především v zimním období. 

Ruce odhalí mnoho včetně věku a charakteru. Nejen proto bychom jim měli dopřávat dostatečnou péči od používání krémů, přes masáže až po perfektní manikúru a zahrnout je do naší každodenní rutiny.

Každá žena by si měla dopřát jednou za čas kvalitní manikúru. Nejedná se pouze o aplikaci vyživujícího podkladového laku a poté barevného. Manikérka vám zregeneruje jak nehty, tak nehtovou kůžičku. Mnoho kosmetických salónů také nabízí různé zábaly a masáže, které udělají dobře vašemu tělu i mysli. Po té správné manikúře tedy máte zregenerované celé ruce – kůži i nehty, včetně dokonalého laku.

Pokud manikúru nestíháte, nezapomínejte alespoň základy domácí péče – odlakovač bez acetonu, olej na nehtovou kůžičku a užívání barevného laku teprve poté, co nanesete podkladový výživový lak. Také dávejte pozor při úklidu, během kterého si nezapomeňte nasadit rukavice, především při užití chemických prostředků. Čistící prostředky by vám mohly poškodit kůži i nehty, které se mohou začít třepit i díky dlouhému pobytu rukou ve vodě.

Tím to ale nekončí, péče je mnohem rozmanitější. Základem jsou kvalitní krémy na ruce, na které bychom měli dát důraz především v zimním období. Doporučujeme používat také různé balzámy, tuhá mýdla, scruby a peelingy, které regeneraci napomáhají. Chladné počasí kůži vysušuje a může dokonce dojít k tvorbě prasklinek. Těm předejdeme právě kvalitní péčí. Nejlepší produkty jsou obohaceny mnoha přírodními oleji. Pokud již záděry a prasklinky máte, nezoufejte, krémy a balzámy nejsou pouze preventivní, ale také vyživující a regenerační v již špatném stádiu kůže.

Sepsali jsme pro vás naše tipy.

 

Čtěte dál