Spojení módy a umění je opět tu!

Nerozlučná dvojka, která je zas a opět potvrzena.

Foto: archiv instagram @off___white

Virgil Abloh je známý díky své roli hlavního designéra luxusní streetwearové značky Off-White. Ta má za sebou již několik spoluprací a nyní přichází další. Tentokrát dokonce ve spojení s uměleckým srdcem Paříže Musée du Louvre.

Tento rok je to již 500 let od úmrtí Leonarda da Vinci. Musée du Louvre vystavuje nejrozsáhlejší sbírku jeho nákresů a maleb. Je tak logické, že se Leonardova památka uctívá právě zde. Louvre chce tímto krokem oslovit jiné, mladší, obecenstvo a tak se chytře spojila s Virgilem Ablohem. Ten Leonarda da Vinci velmi obdivoval. Nejen na základě jeho kreseb, ale také díky jeho vlivu v mnoha oblastech jako architektura, inženýrství nebo věda.

Foto: archiv instagram @off___white

„Chci tyto dva světy, které se zdají být odlišené, spojit: móda a umění. Je to podstatná část mé práce a vlivu. Chci dokázat, že každé místo, nezáleží na tom jak moc exkluzivní vypadá, je každému přístupné. To, že se můžete vyjádřit  více než pouze jedním způsobem a to, že kreativita nemusí být spojována pouze s jedním oborem. Myslím, že Leonardo da Vinci byl pravděpodobně první umělec, který podle této myšlenky žil. Pokouším se o to samé.“ říká Virgil Abloh.

Foto: archiv instagram @off___white

Stylisticky tato kolekce kombinuje Virgilův podpis ve formě křížených šípů a Leonardovi malby a kresby. Dává tak tedy vyváženě hold oběma umělcům. Skládá se z triček a mikin v barvách bílé a černé. Cenové rozpětí bude v rozmezí od 8 000 Kč až do  16 000 Kč. Na tomto faktu se domluvily obě strany společně, Virgil Abloh a Musée du Louvre.

Foto: archiv instagram @off___white

Propagační materiály byly natočeny a nafoceny v prostředí, kterým je tato kolekce inspirovaná - Musée du Louvre. Můžeme tedy na jedné fotografii vidět inspiraci a vzniklý výsledek najednou. Důvod byl také ten, ukázat jak přirozené je spojení umění/galerie a módy. Móda je jednou z mnoha verzí umění a nyní se tyto dva světy opět propojily a to doslova.

Foto: archiv instagram @thibautgrevet

Kolekce je již dostupná v obchodě se suvenýry v Musée du Louvre (pouze do 24.2. 2020), ve vybraných obchodech Off-White a také online na www.farfetch.com nebo www.off---white.com

Čtěte dál