Spirit Beads, náramky s energií

Od korporátu k náramkům s příběhem.

Nejpřínosnější v našem životě může být zjištění, že práce, kterou děláme, nás vůbec nenaplňuje a my sebereme všechnu svou odvahu a rozhodneme se tuto situaci změnit.

Jen zlomek lidí umí udělat ten první a nedůležitější krok: opustit stálý plat, kolikrát i vysněný, a vydat se za snem, nebo prostě jen pocitem, že je potřeba to zkusit. Jarmile Vančurové se to povedlo, a především díky své odvaze a novému vztahu, vznikly náramky Spirit Beads, které zdobí několikero stovek, možná i tisíce rukou v České republice.

Celý příběh začal před necelými 5 lety na indonéském ostrově Bali. Vystudovaná inženýrka ekonomie, která pracovala 8 let jako regional retail manažer pro velkou firmu, stála na křižovatce. Pokračovat v nalajnované cestě a přijmout jistoty, které nabízí stála práce a stálý plat, nebo být sama sebou, ale vstoupit do existenční nejistoty. Proti sobě stál rozum a touha a nelehké rozhodnutí.

Jarmila Vančurová
Foto: Archiv značky
Jarmila Vančurová

"Intuice skutečně zafungovala a já jsme se vydala na úplně novou životní cestu."

Ostrov Bali však ukázal jedno ze svých kouzel, říká se, že toto místo ležící v “ring of fire”, místě plném tektonických posunů, činných sopek a bohaté historie a otevírá čakru intuice. Stalo se a tím to celé začalo. Poznala volnost, a přitom tvořila své náramky, pro kamarády. Už tu najednou nebyla potřeba vracet se do práce. „Úplně na začátku to nebyl nápad na podnikání. Byla to spíš součást takové mé meditace, abych přišla na to, kam bude můj profesní život směřovat. Nejlepší nápady ke mně většinou přichází, když něco vytvářím,“ objasňuje zakladatelka značky Spirit Beads a spolumajitelka obchůdku 41 na Korunní ulici v Praze a majitelka e-shopu Spirit Beads, Jarmila Vančurová.

„Tenkrát, když jsem začínala, to byla opravdu trefa do černého, aniž by to byl původní záměr. Nedělala jsem žádný průzkum trhu, nic, prostě to přišlo samo. Intuice skutečně zafungovala a já jsme se vydala na úplně novou životní cestu,“ dodává Jarmila.

Foto: Instagram

Velkou podporu měla ve svém příteli, mimo jiné jí k 30. narozeninám dal připravený e-shop a řekl jí: „Zkus to, za to nic nedáš.“ Dnes má Jarmila tisíce spokojených zákazníků. Každoročně se vrací na Bali, kde její nový příběh začal. Osobně zde vybírá kameny, vyrábí stříbrné elementy a doplňky pro své zákazníky. Vybírá je s láskou a péčí. Tak jako ona čerpá energii na další období, tak ji zároveň předává i do své práce a do svých náramků Její nadšení a zápal je inspirací pro ty, kdo pochybují o tom, zda tomu, co dělají, chtějí obětovat celý život.

Čím se vyznačují vaše náramky a v čem tkví jejich kvalita? Čím jsou originální? Náramky jsou dnes vyráběny primárně z minerálů, ale na počátku stálo kouzelné semínko rudrakshi. Rudraksha znamená doslova „boží slzy“ a říká se jí také „slzy boha Shivy“. „Doufám, že z nich stále dýchá spiritualita. Důraz kladu také na to, jak jsou poskládány. Někdy se na jednom náramku potká i 5 elementů z různých končin naší krásné planety. Spiritualita a klid je to, co bych si přála, aby lidem naše náramky přinášely do jejich životů. Velký důraz samozřejmě kladu na kvalitu materiálů a stále hledám nové kameny. Nedílnou součástí je také naše logo, které je na každém z náramků a na které máme v rámci ČR patent.“

Foto: Instagram

Díky Spirit Beads potkává spoustu skvělých lidí. Ideální je, když spolupráce vznikne nenuceně a spontánně. Tak to bylo například s Radkou Třeštíkovou, která za Jarmilou přišla, když psala knihu Bábovky, že by se jí líbilo udělat ke knize náramek. Poslední spolupráci, která spočívá v propojení minerálů a olejů, navázala s Yasminkou, respektovanou odbornicí na éterické oleje nejen v rámci Evropy.

Foto: Archiv značky

Na základě spolupráce obou dam vznikla silně spirituální kolekce náramků, která představuje harmonii a bohatost světa minerálů, vůní a obecně světa kolem nás koncentrovanou v těchto originálních špercích.

„Kameny, minerály, rostliny a z nich vytvořené esence jsou součástí přírody a lidských životů odjakživa. Naše spolupráce je krokem vpřed po nás obě, je to spojení naprosto přirozené, které propojuje tyto dvě krásné energie dohromady,“ říká ke spolupráci Yasminka.

Čtěte dál