Spice Girls potvrdily velký návrat v roce 2019

Proč ale nebudou tolik “posh"?

Spice Girls Facebook

Patrně neúspěšnější dívčí hudební skupina všech dob (ano, Bananarama taky zbožňujeme) ohlásila comeback na scénu. Podle očekávání bez Posh Spice Victorie Beckham.

Emma Bunton, Melanie Chisholm, Melanie Brown a Geri Horner oficiálně oznámily termíny britského turné. Koncertní šňůra v červnu příštího roku bude mít celkem šest zastávek, kdy holky navštíví města jako Manchester, Edinburgh, Coventry, Sunderland, Bristol a Londýn. Lístky budou v oficiálním prodeji od této soboty 10. listopadu na webu Spice Girls, Ticketmaster.co.uk a Gigsandtours.com.

Jedná se o jejich první společné vystoupení od roku 2012, kdy zazpívaly na závěrečném ceremoniálu letních olympijských her v Londýně. Společné turné všech pěti zpěvaček se pak konalo v letech 2007 a 2008. Zlí jazykové ale připomínají ještě jednu věc. Podaří se Spice Girls bez Posh vyprodat šest velkých stadionů a všechny v Británii? Pravdou zůstává, že při posledním světovém turné vyprodaly 47 show a z toho bylo 17 v londýnské O2 Areně. V Česku skupina nikdy nevystoupila. Nejblíž ji české publikum mohlo vidět v Mnichově nebo Vídni.

Že turné bude bez Victorie, není překvapením. Přesto řada fanoušků doufala, že se jedná jen o mediální tah a jistou posh pózu. Victoria, manželka a matka čtyř dětí, je uznávanou módní designérkou. V roce 2008 založila dnes velice úspěšnou módní značku nesoucí její jméno. Je celkem pochopitelné, že ji její pozice neumožňuje tolik časové variability. Nejedná se totiž jen o „odzpívání“ šesti koncertů. Jsou to měsíce příprav, zkoušení, nahrávání, nácviku choreografie. Victoria, která ve své značce chystá dvě kolekce ročně a dohlíží i na ekonomický chod podniku, by tak nemohla věnovat dostatečnou pozornost ani jednomu z projektů.

„Být členkou Spice Girls bylo pro mě nesmírně důležité a svým kamarádkám přeji na turné hodně lásky a zábavy. Vím, že udělají úžasnou show a staří i noví fanoušci si ji užijí,“ vzkázala Victoria.

Spice Girls si udržely status ikony i po jejich rozpadu. Jejich tvorba se doslova stala symbolem 90. let. Ovlivnily nejen generaci, pro kterou byly určeny. Kolem roku 1997 byla skupina na svém vrcholu a jejich songům se nešlo vyhnout. Hrály se prostě všude. S ohledem na současnou retro vlnu 90. let tak hudbu téhle skupiny zná i stávající mladá vlna. Spice Up Your Life!

P.S. Která Spice jste byla vy?

Čtěte dál