Šperky od českých designérů, které si zamilujete

Jemná, křehká a precizní práce českých šperkařů. To je přesně to, co právě teď potřebujete!

Foto: archiv Antipearle

1 Eliška Lhotská Jewellery
Foto: archiv Eliška Lhotská

Designérka Eliška Lhotská vytváří neobyčejné šperky a zabývá se hlavně jejich konceptuálním pojetím, důležitá je pro ní tedy myšlenka. Například její šperky založené na odlitku z chleba se dostaly do podvědomí široké veřejnosti a v roce 2015 s nimi byla nominována na cenu Czech Grand Design. Poslední kolekce “The Future Is Now” označuje šperky, které najdete někdy v budoucnu. Ta budoucnost ale nemusí být daleká, možná už se v ní pohybujete!

K dostání na eliskalhotska.cz.

2 Zorya
Foto: archiv Zorya

Dvojice designérů, Daniel Pošta a Zdeněk Vacek, mají na svědomí nezaměnitelné šperky jménem ZORYA. Což mimochodem v řecké mytologii znamená večerní, půlnoční, nebo ranní hvězda. Pánové pracují s ušlechtilými kovy, perlami i diamanty a jejich hlavním poznávacím znamením jsou lněné provazy s vypěstovanými krystaly – světoznámá kolekce Virus. Studio ZORYA získalo nejprestižnější české designové ocenění Czech Grand Design.

K dostání na zorya.eu.

3 Antiperle
Foto: archiv Antipearle

Ostré linie doplněné elegancí říčních perel, to je tvorba designérky a fotografky Markéty Dlouhé Márové. Pracuje s ušlechtilými kovy, zlatem, stříbrem i temným rutheniem, a svými kolekcemi vzdává hold rozmanitosti vodního světa. Značka Antiperle vyhrála prestižní cenu redaktorů na Designbloku v kategorii šperk a byla nominována na cenu Czech Grand Design. Něžné prstýnky s perličkami i dravé náramky ve tvaru čelisti tvoří s basic outfitem dokonalou kombinaci.

K dostání na antipearle.com.

Čtěte dál