Šperk nové digitální doby

Moderní žena jde s dobou a bez nových technologií nedá ani ránu. Nikoho tak nepřekvapí, že čestné místo v její kabelce má (kromě rtěnek a nabitého diáře) také chytrý mobilní telefon. A ne jen tak ledajaký!

V dnešní době, kdy se téměř vše odehrává online, je pro nás důležité být neustále v obraze. Chceme zachytit ty nejhezčí momenty a sdílet je s ostatními. Chceme být u toho, když nové inovace spatří světlo světa. Chceme znát a ovládat aplikace, které nám usnadní každodenní život, ale také nás obohatí a zajistí nám spojení s okolním světem.

Foto redakce

V rámci redakce jsme měli možnost vyzkoušet horkou novinku z řady Huawei Mate Xs. Po celý týden jej testovala naše Instagram content creator Abigail. “Díky mé práci jsem v podstatě nonstop na telefonu. Byla jsem proto zvědavá, jak mi bude nový Huawei Mate Xs vyhovovat. Potřebuji totiž všestranného pomocníka pro tvoření obsahu, hledání novinek i inspirací či úpravu fotografií. Musím všechny ale rovnou varovat, že tento chytrý telefon s duální obrazovkou je opravdu návykový.”

Huawei Mate Xs poskytuje jedinečný zážitek s 8palcovým FullView displejem. Jas a sytost barev je opravdu bezkonkurenční a kvalita obrazu dodává nejen módním fotografiím zcela nový rozměr. “Díky nadprůměrně kvalitnímu obrazu i zvuku jsem zvládla zhlédnout několik přehlídek z fashion weeků, pustit si záznam mých oblíbených koncertů na YouTube a nakonec si skvěle zacvičit z pohodlí domova v rámci živého vysílání Harper's Bazaar Yoga session,'' uvádí Abigail.

Foto redakce

Fotoaparát, který si zamilujete

“Na co jsem se opravdu těšila, bylo testování fotoaparátu. V rámci sociálních sítí našeho magazínu je totiž nezbytné mít vlastní obsah i tzv. backstage videa,” vysvětluje Abigail. Telefon nové generace Huawei Mate Xs je vybaven vlajkovým systémem fotoaparátů SuperSensing Leica Quad Camera. Najdete zde hlavní kameru s ultra širokoúhlým fotoaparátem 8MP, teleobjektivem a 3D snímačem hloubky.

Při focení máte na výběr hned z několika režimů, jako je například PRO, klasická fotografie a portrét, u kterých můžete použít další speciální efekty, či standardní video. Nastavení režimů focení je opravdu velmi rozsáhlé. Za zmínku stojí volba černobílé fotografie, která každý snímek promění v umělecké dílo. Postprodukčně si lze s finální fotografií ještě pohrát a není třeba využívat žádné další programy.

Testování a následná online recenze kosmetických produktů byla s tímto pomocníkem ještě snazší. Mobil se totiž může pyšnit systémem čtyř kamer. Snímky tak můžete vytvořit například převrácením smartphonu s využitím sekundární obrazovky právě pro pořizování selfie.

Foto redakce

Těžko se vám bude loučit

Bojíte se, že tento telefon bude náročný na obsluhu? Opak je pravdou. Veškeré funkce jsou velice intuitivní. Stačí proto pár hodin a stanou se z vás nerozluční přátelé. (Upozornění: hraní a brouzdání na webu je na Mate Xs vysoce návykové. Vyzkoušeno za vás!) Velmi rychle si také zvyknete na větší klávesnici, při vyřizování e-mailů nebo psaní rozsáhlejších textů je tato funkce velice příjemným benefitem.

“Když jsem telefon rozbalila a poprvé uviděla, byla jsem trochu skeptická. Velký displej a funkce, které neznám, říkala jsem si... Co když ten telefon rozlomím? Naučím se s ním vůbec fotit? Jak to tak bývá, moje obavy byly naprosto zbytečné. Po týdnu jsem se s ním loučila opravdu s těžkým srdcem. Tak snad zase brzy, Mate Xs!”

Foto redakce

Čtěte dál