Snažím se s nikým nesrovnávat

Úspěšná modelka Gréta Slezáková se pohybuje v modelingu několik let. Díky své práci bývá nalíčena poměrně často, takže velmi ocení dny bez make-upu. Odlíčení pleti je pro ni základ! V našem rozhovoru se dozvíte, co Gréta do budoucna plánuje zařadit do své ranní rutiny, jaké produkty objevíte v její kosmetické taštičce i jaké profily ráda sleduje na Instagramu.

Jak začíná vaše ideální pondělí? Ideálně prací. Možná to zní divně, ale já svou práci miluju, chodím si tam odpočinout. Takže když mohu fotit, točit, jsem ve svém živlu a je mi jedno, že skončil víkend.

Must have produkt na ráno? Rozhodně horká voda s citronem a krém na oční okolí od Maria Galland. Teď bych k tomu chtěla zavést studenou sprchu po ránu. Ze zdravotních důvodů se chci začít nějak rozumně otužovat.  

Co bychom našli ve vaší kosmetické taštičce? Jsem přímo zavalená kosmetickými produkty. Miluji je. Najdete u mě rozjasňující korektor a bronzující pudr Sensai, oboje mi doporučila skvělá vizážistka Ivana Tokárská. Nesmí mi chybět kleštičky na řasy Shuemura, řasenka Maybelline Lash Sensational, tužka na oči v měděném odstínu Mac, z pečující kosmetiky Rejuvenating Face Mist, Sodashi a přípravky od Comfort Zone z Miracle Clinic. Těším se na nové přírůstky bio kosmetiky od Kláry Rott. Baví mě také zkoušet všelijaké obličejové masky.

Máte nějaký rituál pro závěr dne?  Rozhodně odličování. To se snažím nevynechat. Dříve jsem si vytvářela takové domácí spa, voňavá vana na dobrou noc. S dítětem a s jiným denním režimem už tolik své rituály nestíhám. Když jsem sama, pleti se věnuji o to více, před spaním nesmí chybět kvalitní krém a masáž pomocí Guasha Jadeitu. Moje závislost je exkluzivní směs esenciálních olejů z cedrového dřeva a sladkých pomerančů od Comfort Zone, Tranquillity Blend. Olejíčkem mažu i syna. 

Díky své profesi jste velmi často nalíčená, jak moc je to náročné pro vaši pleť? 

Pokud pracujete s lidmi, kteří udržují ve svých produktech pořádek a nelíčí vás špinavým štětcem, pokožka to zvládne. Samozřejmě, když jsem pracovala v Tokiu a dělala 2 práce denně celých 30 dní, odměnou mi bylo akné a unavená pleť. Teď už se to moc nestává, že by pokožka nějak reagovala, ale je to i tím, že se v civilu nelíčím, a to opravdu vůbec. Až to okolí občas zaráží. Prostě nemám problém chodit nenalíčená a vím, že i tím pleti pomáhám.  

Máte nějaké zaručené rady a kroky na správné odlíčení? 

Neflákat to a opravdu se odlíčit, i když jste unavená. To je asi nejdůležitější. Vždy si vybírejte produkty přesně pro svůj typ pleti a věkovou kategorii. Nezapomínejte, že kvalita vítězí na kvantitou. Neměla jste dneska na sobě žádný make-up? Nevadí, pleť vyčistěte i tak. Nečistoty se na pokožku ukládají den co den, ať už je tam bariéra líčidel, či ne. Zejména pohybujete-li se ve městech! Na oči používejte speciální odličovač.

Jak pečujete o své vlasy?

V Paříži jsem chodila ke kadeřníkovi všech hvězd Christophu Robinovi, u nás jsem našla úplně skvělého kadeřníka Martina Loužeckého z Hairthusiasts, ten ví přesně, co moje jemné vlasy potřebují, a jsme prostě na stejné vlně. Navíc pracuje s vegan přípravky Authentic Beauty Concept, které mi svou filosofií, složením i funkčností sedí. K dalším mým oblíbeným patří značka Sachajuan. Neučešu se bez kartáče Mason Pearson, na tom jsem fakt závislá. Rozčeše i ty nejvíc zacuchané vlasy. 

V modelingu se pohybujete již několik let, změnil se váš pohled na péči o sebe a své tělo? 

Změnil, rozhodně už vím, že nemusím kupovat ty nejdražší produkty, aby fungovaly. Často stojí za cenou značky hlavně marketing. Také už vím, že na sobě musím prostě makat. To ale přišlo s věkem, prostě když je vám dvacet nebo třicet a máte dobré geny, bývá vše takřka zadarmo. Především je to o stravě, vše, co do sebe dáte, je důležité i pro pleť.

Jak se udržujete v kondici? Nejvíc mě zaměstnávají psi. Když je máte, nemůžete se vymluvit. Prostě ven jdete za každého počasí a kondice. Jsou to velká plemena, takže často s nimi běhám i jezdím na kole. K tomu si cvičím jógu a pilates. Mám ráda pohyb. Nemám ale ještě oblíbené místo, kam bych stále chodila, ráda zkouším nové věci i studia. Teď mám na mušce plavání, chtěla bych umět skvěle plavat. 

Co je pro vás ideálním odpočinkem? Neumím nic nedělat. To zvládnu i na dovolené tak jen 1-2 dny maximálně. Ideální odpočinek mám určitě spojený s přírodou. Ať už na chatě, u moře nebo na horách. Ráda objevuji nová místa. 

Jak vnímáte sociální sítě? Přiznávám, že spíš jako nutnost a často komunikační i pracovní kanál. Snažím se s nikým nesrovnávat a netrávit u nich všechen čas. Možná mám oproti mladším generacím štěstí, že jsem vyrostla bez nich a nejsou pro mě tak důležité. Také jsem docela imunní proti dokonalosti na síti i v reklamách. Přeci jen znám svůj business a vím co umí Photoshop. 

Které inspirativní profily nejraději sledujete na Instagramu? @sebzanella, @Alexandragolovanoff@crfashionbook

 

Čtěte dál