Sluneční brýle, které vám padnou: vybírejte podle tvaru obličeje

Hledáte perfektní sluneční brýle na léto? Tenhle průvodce vám napoví, jaké obroučky sednou vašemu tvaru obličeje nejlépe.

Bez slunečních brýlí se v létě zkrátka neobejdeme. Ať už slouží jako ochrana očí před ostrým sluncem, módní doplněk nebo skvělý maskovací parťák, s jehož pomocí snadno skryjete kruhy pod očima. Tenhle malý detail celého outfitu je často základním pilířem a první věcí, která na první pohled zaujme. Vyplatí se proto dobře si vybrat. Je to podobné, jako když si vybíráte oblečení: S největší pravděpodobností dáte přednost střihům, o nichž víte, že vaší postavě sluší. Správně zvolené sluneční brýle dodají vašemu stylu šmrnc a vyzdvihnou ty správné rysy obličeje. 

Jaký typ slunečních brýlí padne vašemu tvaru obličeje nejlépe?

Hranatý obličej

Foto: archiv Instagram @nicolerichie

Ostrým rysům a vystouplým lícním kostem nejvíce lichotí oválné obroučky, které obličej zjemňují. Výraznému čelu a bradě dobře sednou i extravagantnější typy „oversized“ slunečních brýlí. Čím větší, tím lepší. Jen se raději vyvarujte příliš hranatých obrub – zbytečně by podtrhly a zvýraznily tvrdé rysy tváře.

Kulatý obličej

Foto: archiv Instagram @mirandakerr

Pokud patříte do tzv. skupiny „babyface“, tedy kulatého obličeje s malou bradou, vaším cílem bude především tvář opticky prodloužit a celkově zúžit. To perfektně zvládnou obroučky v kočičím nebo hranatém tvaru. Obličej díky nim vypadá štíhlejší. Vsadit můžete i na klasické wayfarer brýle nebo na tlusté obroučky, které obličeji dodají konkrétní ostré rysy.

Obličej ve tvaru srdce

Foto: archiv Instagram @annehathaway

Trojúhelníkovému tvaru obličeje se širším čelem a užší bradou sluší kulatější obroučky. Vsaďte na stylové pilotky, které jsou nesmrtelnou klasikou. Srdcový tvar obličeje hezky podtrhnou i nadčasové lenonky. Brýle by měly hlavně odvést pozornost od širšího čela.

Oválný obličej

Foto: archiv Instagram @belahadid

Na oválném obličeji vypadají dobře v podstatě kterékoli brýle. Využijte toho při výběru a rozhodujte se hlavně podle svého vkusu. Vyzkoušejte třeba obruby v ikonickém cat-eye tvaru ve stylu Audrey Hepburn nebo Marilyn Monroe. Nebojte se experimentovat, s oválným tvarem obličeje si to můžete dovolit!

Čtěte dál