Slavné klenotnictví Tiffany & Co. na 5th Avenue je uzavřené

Legendární obchod se šperky zavírá na dva roky dveře, provizorně bude nabízet třpytivé poklady o dům dál.

Co by byl New York bez ikonického Tiffany & Co? Snídala zde před výlohou Holly Golightly (Audrey Hepburn ve filmu “Snídaně u Tiffanyho”) a nakupovala tady třeba Jackie Kennedy.

401 Fifth Avenue – tady už od roku 1905 sídlí firma Tiffany and Company. Plány budovy byly inspirovány Benátským Palazzo Grimani di San Luca v Itálii. Od roku 1978 je označena jako Národní historická památka Spojených států amerických. Tento rok poprvé za celou svou existenci byly známé ocelové dveře zavřeny. Znovu se otevřou až za dva roky.

Foto: Sarah Tesková

“Tiffany Flagship Next Door” je název provizorního obchodu, který najdete hned vedle – na 57th Street mezi 5th a Madison Avenue. Hned po příchodu je vidět, že vedení pojalo provizorní prostor jako možnost experimentovat a odklonit se od velmi tradičního prostoru, kterým se Tiffany & Co proslavil. Next Door přináší zajímavé osvětlení siluety New Yorku, krásné aranžmá z pivoněk a místo známého blue boxu nový Flower BX, kde si můžete zakoupit čerstvé květiny.

Foto: Sarah Tesková

Rekonstrukce není jediná změna, která se v Tiffany´s od září odehrála. V listopadu jej koupila po 182 letech společnost LVMH, vlastník značek jako například Céline, Louis Vuitton, Loewe nebo Bvlgari. V New Yorku sice mohl Tiffany zavřít dveře, ale v Londýně, jak jsme vás již informovali, otevřel první Evropské Blue Box Café na Valentýna 2020.

Zatím je provizorní Tiffany Flagship Next Door v plánu do roku 2021. Svou estetikou se snaží oslovit mladší generaci, především je plný pop-upu, privátních místností a kolaborací. Nehledě na to, že je celý obchod velmi fotogenický. Rekonstrukce se předběžně odhaduje na 250 milionů dolarů. Podívejte se s námi na novou generaci šperků a marketingu.

Čtěte dál