Slavná restaurace Nobu společně se stejnojmenným hotelem nově ve Varšavě

Za známou luxusní japonskou kuchyní a stylovým ubytováním už nemusíte létat do New Yorku či Londýna. Od začátku srpna si totiž můžete užít přepych neobyčejného řetězce hotelů a restaurací Nobu téměř za dveřmi – v Polsku.

Foto: archiv Nobu

První restaurace pojmenovaná po známém kuchaři jménem Nobuyuki "Nobu" Matsuhisa otevřela své dveře v roce 1994. Málokdo však ví, že své impérium založil s pomocí slavného oscarového herce Roberta De Nira a producenta Meira Tepera. Unikátní koncept Nobu restaurací a hotelů si nyní můžete užít na více než čtyřiceti pěti místech rozmístěných na pěti kontinentech. Do restaurace pravidelně chodí nespočet celebrit, mezi které patří například Kim Kardashian nebo Demi Lovato. 

Proč jsou restaurace Nobu tak slavné? Připravují sushi jinak než konkurence. Šéfkuchař Nobu používá tři hlavní ingredience; rýži, rybu a wasabi. Rýži ale dochucuje mnišským ovocem místo tradičního cukru a wasabi si nechává dovážet čerstvě vypěstované z Japonska, které potom připravuje na struhadle obaleném žraločí kůží. Kromě sushi jsou Nobu restaurace známé díky výborné černé tresce v miso. 

Respekt dvou kultur 

Proč si z nespočtu zajímavých evropských lokací vybrali pro nový hotel Nobu právě Varšavu ? "Varšava je v posledních několika letech jedním z nejdynamičtějších a rozvíjejících se měst v Evropě. Proto jsme velmi rádi, že se značka Nobu stává součástí tohoto trhu," řekl Anthony Campaniaris, generální ředitel Nobu v Polsku. 

Podobně jako tomu je u ostatních Nobu hotelů, varšavská pobočka nabízí autentický japonský styl, minimalisticky pojaté pokoje, dřevěné podlahy, japonské čajové soupravy, rohože na jógu, Kit Kat s příchutí matchy a luxusní kimona značky Yakuta. 

Zároveň se odlišuje od ostatních hotelů tím, že zde uvidíte jedinečnou kombinaci dvou odlišných stylů. Budova hotelu má tvar písmene V, v níž najdete ultramoderní dřevěné točité schodiště, v další části hotelu se však zachoval interiér ve stylu art deco, který respektuje původní design předválečného činžáku a varšavskou historii. Hotel je krásným příkladem mezinárodního spojení Japonska a moderní polské architektury. 

Foto: archiv webu Thetimes.co.uk

Když herec potká šéfkuchaře

Příběh začal před jednatřiceti lety, když De Niro poprvé vstoupil do restaurace Matsuhisa v Los Angeles. Tam potkal šéfkuchaře Nobu, který předtím pracoval v Argentině a Peru, než si v roce 1987 otevřel svou vlastní restauraci. De Niro přišel s nápadem s ním otevřít restauraci v New Yorku, odkud slavný herec pochází. Nebyla by to jeho první investice v gastronomii, jelikož byl už od roku 1990 spolumajitelem newyorské restaurace Tribeca Grill.

Foto: archiv webu Edition.cnn.com

Nobu Hotel na Ibize

Plán se podařil a první Nobu se otevřelo v roce 1994 v newyorské Tribece, posléze přidali do portfolia Nobu Hospitality síť luxusních hotelů. Zbývalo síť rozšířit do Evropy, což se jim s třemi novými pobočkami povedlo v roce 2017 a 2018. Vyvolenými destinacemi byly Londýn, Ibiza a Marbella. 

Nahlédněte s námi do luxusního Nobu ve Varšavě.

Čtěte dál