Silvestr na útěku... aneb prodloužený víkend a oslava nového roku v zahraničí

Víme ty nejlepší destinace!

Foto: Shutterstock

Silvestr je událost roku a každý řeší, kde tento vyjímečný večer stráví. Hory? Bar v centru města? Pohodlí domova? Vše je super, ale co takhle zahraničí a rovnou si z toho udělat prodloužený víkend? Máme pro vás ty nejlepší destinace! Ať už ho trávíte s kamarádkou či s přítelem!

Monte Carlo

Ráj každého milovníka kasín a vzrušení, které s tímto městem přichází. Monako je známo pro své Grand Casino, které je hlavní lákadlo tohoto města. Je zde ale k vidění mnohem více. Jste například milovníky rostlin? Nezapomeňte navštívit botanickou zahradu Jardin de Exotique Monaco. Nebo dáváte přednost spíše rychlým autům a závodům Fromule 1? Zde si můžete prohlídnout, kudy přesně se jezdí. V neposlední řadě je zde proslulý přístav těch nejluxusnějších jachet, které stojí za vaši pozornost. A poslední noc roku je tu stejně majestátná. Můžete si být jisti, že na Silvestra v luxusním městě Monaku jen tak nezapomenete.  

Řím

Řím je velmi oblíbená celoroční destinace, ačkoliv můžeme říci, že nejvíce v létě. Na Silvestra zde bohužel nemůžeme čekat tak krásné počasí, ale i tak má tato metropole co nabídnout. Procházky městem, kolem Kolosea, divoké párty v místních barech a klubech nejsou také vyjímkou. Ať už tu chcete strávit Silvestr v romantických italských uličkách nebo tančit až do rána, Řím vám to vše nabídne.

Londýn

Využijte možnosti oslav Nového roku v Londýně ještě před Brexitem. Nikdo ještě neví přesně co se stane, ale určitě nechcete přijít o tuto možnost. Londýn je celosvětově známá metropole a je nutno říci, že je o co stát. Slavit příchod roku 2020 poblíž královny? Proč ne! Můžete se vydat přímo do centra dění a v Londýně je o zábavu postaráno na každém rohu. Nebo se chcete vyhnout barům a klubům a spíše poslední chvilky strávit s přáteli a výhledem na Big Ben či Tower Bridge­? Také možnost! Rozhodně si nenechte ujít velkolepý ohňostroj u Velkého Oka! A jedno je jisté… až budete mít druhý den kocovinu, slavná anglická snídaně přijde určitě vhod.

Paříž

Paříž, město milenců. To platí dvojnásob v posledním dni v roce. Kde jinde si dát novoroční polibek než pod Eiffelovou věží v Paříži? Toto místo je kouzelné během celého roku, natož v novoročních chvilkách. Kolem Eiffelovky každý rok vypukají bouřlivé oslavy příchodu nového roku zakončené bohatým ohňostrojem. Centrum je plné barů a klubů, které v oslavách  rozhodně nejsou pozadu. Můžete zde slavit až do rána, ale pokud se sem vydáte se svým milovaným, myslíme, že procházky romantickými uličkami Paříže vyhrají nad bujarým klubem. Že?

Livigno Itálie

Každý milovník zimních sportů bude z této volby nadšen. Italské Alpy jsou jedny z nejoblíbenějších zimních destinací a Livigno především. Tato destinace nabízí od každého něco. Můžeme zaručit, že zde o Silvestrovské noci nebudete vědět co dřív. Rádi si sjedete sjezdovku, ale poté se převlečete do slavnostních šatů a vyrazíte na pořádnou party? V pořádku, centrum nabízí mnoho barů, hospod a klubů, kde o Silvestrovskou zábavu nebude nouze a můžete zde řádit až do rána. Dáváte ale radši přednost klidnějšímu Silvestru strávenému jen na sjezdovce? Poté je Livigno perfektní volba. Od 18-ti hodin se pořádají oficiální organizované sjezdy lyžařských instruktorů, kteří nesou pochodně. Poté se v horských restauracích Mottolino a Carosello pořádají Silvestrovské zábavy trochu jinak. Můžete se od nich nechat během večera vyvézt sněžným skútrem či rolbou na kopec a užít si poslední chvíle roku 2019 na lyžích s krásným výhledem. Samozřejmostí jsou bohaté ohňostroje pořádané v celé oblasti Livigno. 

Čtěte dál