Šikovný pomocník v boji proti teplým odleskům blond vlasů

Fialový šampon.

Máte problém s udržením vysněného blond odstínu vlasů při každodenním shonu? Nestíháte časté návštěvy kadeřníka za účelem obnovy lesku? Efektivním a jednoduchým řešením, které zvládnete i doma, může být právě použití fialového šamponu.

Foto: archiv L'Oréal

Tento nenápadný produkt je v péči o blond a šedé vlasy absolutní nutností, a to především v období mezi dvěma barveními. Jednoduše vám pomůže udržet vaše vlasy stále stejně krásné a lesklé bez návštěvy kadeřnictví.

Nežádoucí žluté nebo oranžové odlesky nemusí být způsobené pouze barvením – vznikají také při dlouhém pobytu na slunci nebo častým tepelným stylingem. Fialový šampon je proto vhodný i pro přirozené blondýnky, kterým pomáhá v péči o zářivou barvu.

Ideální je také pro experimentátorky s trendy fialovými, modrými nebo stříbrošedými odstíny vlasů, kterým zajistí udržení studených odlesků a poskytne ochranu před vymýváním.

Podstatou jeho působení jsou právě fialové pigmenty, které stahují nežádoucí teplé odstíny a prostřednictvím neutralizace je mění na studenější, ale zároveň stejně světlé a lesklé.

Nesmíme zapomínat na fakt, že fialový šampon není plnohodnotnou náhradou běžného šamponu a měl by se používat maximálně dvakrát za týden. Při častějším používání může způsobit vizuální ztmavnutí vlasů, čímž se vytoužený efekt ztratí. Skvělým řešením je proto smíchání fialového šamponu s tím, který běžně používáte. Přidáte tak jemné působení fialových pigmentů k pravidelnému umývání vlasů bez rizika, že to přeženete.

Vysněný odstín nebo fialová hlava?

Při použití fialového šamponu hraje důležitou čas. Právě ten rozhodne o tom, zda získáte svou vysněnou plavovlasou blond, krásnou stříbrnou nebo budete mít ve vlasech odlesky fialové. Fialový šampon můžeme nazvat i domácím tonerem. Finální výsledek se bude lišit podle toho, jak dlouho jej necháte působit. Doporučená délka působení se odhaduje přibližně na pět minut.

Jeden den bláznivá barva a další normální blond?

Fialový šampon byl kdysi určený výhradně k tónování odstínu vlasů, ale nově se do něj přidávají také různé vyživující látky, takže vaše vlasy zároveň i posílí. V neposlední řadě je třeba poznamenat, že je schopný přidat i trochu barvy. Pokud ho necháte působit o trochu déle a následně jej smyjete, z obyčejné blond vám vykouzlí jemnou barvu s fialovým nádechem. Nemusíte se ale bát dramatických změn, protože šampon se z vlasů po čase úplně vymyje.

Nevíte po jakém fialovém šamponu sáhnout? Novinka Purple Shampoo z řady Elseve Color - Vive od L’Oréal Paris nabízí nový způsob šetrného mytí melírovaných, blond, odbarvených či šedých vlasů, v případě, že se chcete vyhnout mosazným odstínům.

Foto: archiv L'Oréal

Péče o barvené vlasy, ať už ztmavené nebo zesvětlené, je důležitá a použité produkty by se měly lišit od těch používaných pro jiné typy vlasů. Řada Elseve Color – Viveod L’Oréal Paris intenzivně vyživuje a chrání barvené vlasové vlákno a díky svému složení prodlužuje zářivost barvy a zvýrazňuje její lesk.

Foto: archiv L'Oréal

Čtěte dál