Sérii fotek Hany Knížové pro značku Stella McCartney si zamilujete!

Česká fotografka Hana Knížová, tvořící převážně tady a v Londýně, má svůj rozpoznatelný styl typický autenticitou a jakýmsi surovějším charakterem v tom nejlepším smyslu.

Aktuálně slaví úspěchy právě v Anglii, kde žije. Posledním výrazným a skvělým počinem je série fotografií pro značku Stella McCartney Kids. Celý editoriál vychází z tvorby, jaká je pro Hanku přirozená. Tzv. Mother series vznikala samovolně již několik let zpátky, původně bez oficiálních objednávek.
 
Hanka fotila své těhotné kamarádky, často modelky, způsobem jaký byl v té době neotřelý a nedostatkový. Postupně své fotky zveřejňovala na svých sociálních médiích a vzhledem ke stoupajícímu trendu, jímž mateřství momentálně je, se zrodil rozsáhlejší osobní projekt. Ten zaujal art directora značky Stella McCartney a spolupráce byla na světě. 
 
Skvělá řada fotografíí vznikla i díky tomu, že fotografka dostala naprosto volnou ruku. Vlastní výběr modelek, často kamarádek, vlastní načasování atd. „Jinak to ani nejde, pokud fotíte děti. Fotky vznikaly často u modelek doma v jejich přirozeném prostředí” vysvětluje Hana. "Právě díky tomu mají jakousi intimitu i humor”. 
 
Na webu www.stellamccartney.com najdete i rozhovor s fotografkou. Více fotek je k vidění i na instagramu značky. 

Čtěte dál