Seriály, které spraví i ten nejnáročnější pracovní den

Lepší medicína na špatnou náladu neexistuje. Celé lékařské konzilium se na tom shodlo.

Foto: Getty Images

Je devět hodin večer a vaše mentální kapacita stačí tak na to, abyste klikla na ikonku play na monitoru počítače. Mizerná nálada, úzkost, pracovní stres, hádka s partnerem, sebezpytování v podobě neodbytného vnitřního monologu „Zase jsem vynechala hodinu jógy. Už po třetí v řadě. OK, tak po páté.“ – to vše na nás večer doléhá úporněji než v jinou denní dobu. A i když jsou dokumenty o historii knihtisku ušlechtilou zábavou, nervům napjatým jako pružina od stresu neuleví. Co ale pomůže zaručeně, je poctivá dávka seriálů…

Love

Smíchejte humor, životní i vztahové peripetie, svěže nehollywoodský přístup a máte seriál, který zachrání i ten nejkatastrofálnější den. Plus Gillian Jacobs a Paula Rusta nejde nemilovat a další zárukou, že se bude jednat o super seriálový počin, je jméno Judd Apatow mezi tvůrci (spolupodílel se na kultovních Girls).

Mozart in the Jungle

V tomto případě musíme zase imaginárně vykřiknout: Gael García Bernal! Jestli nejste v jeho fanklubu, upřímně – nechápeme. Ale můžeme vás slíbit, že po zhlédnutí prvního dílu Mozart in the Jungle s Gaelem v hlavní roli dirigenta newyorského symfonického orchestru se mezi jeho skalní fanynky rozhodně zařadíte.

Atypical

I když téma autismu opravdu moc oddechové není, příběhy středoškolského studenta Sama a jeho rodiny jsou podány sympaticky nepatetickým způsobem, ale zároveň vás svými momenty lidskosti v našem ne-zrovna-laskavém světě zahřejí u srdce.

Easy

Vztahy a sex, sex a vztahy. A všechny možné zmatky, které se s partnerským soužitím pojí. Každý díl vás seznámí s příběhy jiných lidí, někdy se v jejich vztahových zmatcích poznáte a budete ráda, že je evidentně řeší i jiní (a je úplně jedno, že jsou fiktivní!). A jindy si naopak řeknete, jak je fajn, že s tímhle se teď potýkat nemusíte…

Strangers

Aby těch vztahů nebylo málo: Isobel hledá přítelkyni, potýká se s občasnými hádkami se svojí nejlepší kamarádkou, stěhuje se z Los Angeles do New Yorku, zápasí s hledáním bytu v ultra předraženém městě, s kariérou spisovatelky, s pochybnostmi o sobě a nakonec i se svojí femme fatale. Stejně jako v předchozím případě – život se všemi jeho slastmi i strastmi.

Čtěte dál