Serena Williams aka The „Queen“

Nike, ve spolupráci s designérem Virgilem Ablohem, vytvořil speciální kolekci pro Serenu Williams

Foto: archiv Nike

Na letošní jubilejní 50. ročník tenisového turnaje Flushing Meadows v New Yorku dorazí Serena Williams opět ve speciálním outfitu. Tentokrát se o něj postaral designér pánské řady Louis Vuitton a zakladatel značky Off White - Virgil Abloh.

Kolekce „Queen“ spojuje dvě vlivné osobnosti z oblasti tenisu a módy dohromady. Její cíl je opět posouvat hranice a inspirovat mladé lidi. Najdete v ní stylové šaty, bundu a limitované edice bot, které byly inspirované Sereny láskou k tanci a baletu. Jednotlivé produkty celé kolekce chtějí propojit špičkový výkon i vytříbený styl této vrcholové sportovkyně.

„Serenu, jako jednoho z nejsilnějších a nejinspirativnějších sportovců naší generace, mám jako múzu,“ říká Abloh. „Snažil jsme se ztělesnit jejího ducha a přinést do tenisu něco sofistikovaného a fresh.“

„Co mám na tenise rád je půvab. Je to ale zároveň agresivní a výkonná hra, která vyžaduje dotek a jemnost,“ říká Abloh. „Proto jsou šaty ženské, ale zahrnují i agresi. Žijí si svým životem a s každým pohybem rakety vystihují Serenina ducha."

Modely z kolekce si prohlédněte ve fotogalerii.

Čtěte dál