Selfcare v době karantény

Nevzpomenu si, kdy jsem naposledy někoho líčila, nepočítám-li sebe. Současná situace nepřeje bohužel ani nám vizážistkám. A musím říct, že mám chvíle, kdy bych se tak ráda kreativně vyřádila. Už si ale na nový režim pomalu zvykám. Našla jsem způsob, jak sama na sebe vyzrát a nezbláznit se. Zaměřuji se na činnosti, které dělat mohu, nikoliv naopak.

Začala jsem sepsáním „to do listu" na daný den nebo týden. Lépe na mě platí to, co si napíšu na papír. Mimo to jsem si po dlouhé době sepsala přání a cíle. Samozřejmě nějaké reálné a optimistické, nechci se přeci frustrovat. Doporučuji psát vše v přítomném čase. 

Jeden z bodů na to do listu bylo video zaměřené na péči o pleť. Možná jste si všimli, že se trend přesunul od make-upu k tzv. facial treatments (kosmetické ošetření) a všemu, co se péče o pleť týká. Jelikož cílem je, aby pleť byla dost glow. Vše spočívá v produktech a pravidelnosti.

FOTO: Archiv Ester Tesaříková

Každá máme doma jistě pár produktů na čištění a hydrataci pleti. Dále se dají skvěle využít i suroviny z kuchyně, například k vytvoření peelingu nebo masky, chce to jen správný návod a inspiraci. Teď je ten čas dopřát si dávku domácí kosmetiky.

Dodržujte poctivě ranní i večerní čištění a hydrataci pleti. Já osobně zbožňuji tzv. cleansery – produkty na čistění a odlíčení pleti různých textur. Investuji do nich více než do krémů. Některé zároveň i hydratují, což je pro pleť skutečný balzám. Můj favorit je Nourishing Oil od Tata Harper. Gelové a olejové textury cleanserů jsou ideální pro obličejovou masáž. Stačí pleť alespoň trošku promasírovat, prokrví se a vypne (ideálně ráno). Poté použijte tonikum pro dočištění pleti. Můj tip – pleťové tonikum od značky Pixi (Milky Tonic), které neobsahuje alkohol a pleti dodá svěžest. Co se týče odličování očí, volím micelární vodu Mixa nebo Astrid, vyhovuje mi, jak dokonale odlíčí řasenku i linky a nezanechá oční okolí mastné. Další krok je lotion P50 od Biologique Recherche, které vyrovnává nedokonalosti pleti a jemně exfoliuje. Na závěr vmasírujte do pleti dávku hydratačního krému (Embryolisse). Ráno opakujte první krok a hydrataci.

FOTO: Archiv Ester Tesaříková

Jednou až dvakrát týdně doporučuji udělat si peeling a dopřát pleti masku. Nemáte peeling? Nevadí, postačí suroviny z kuchyně (med, třtinový cukr, ovesné vločky, zelený čaj). Masek je opravdu pestrý výběr. Mezi mé oblíbené patří detoxikační jílová Purifying mask od Tata Harper nebo vyhlazující Gravity Mud od Glam Glow. Nezapomínejte na oční okolí, zejména po ránu oceníte tzv. patches pod oči, nejlepší jsou vychlazené z lednice.

FOTO: Archiv Ester Tesaříková

Mezi oblíbené činnosti, které naplňují moji kreativní duši, patří vaření. Nejsem žádný profík, ale když se do toho dám, musí jídlo vypadat. Baví mě inovovat, zkoušet nové chutě a míchat barevné suroviny. Momentálně mě inspiruje profil @inagarten. Jsem milovník snídaní, asijské a italské kuchyně a mám ráda snad všechny polévky.

Ke své psychické pohodě potřebuji samozřejmě pohyb. Snažím se každý den alespoň trošku cvičit. Pustím si na Spotify album Tabata a posiluji, nebo si jdu zaběhat do lesa. Nejhorší je samozřejmě začít. Čím víc se mi nechce, tím víc vím, že to potřebuji. 

Čtěte dál