Self-care: Sprcha jako wellness rituál

Stal se stres běžnou součástí vašeho dne? V nejistých dobách mohou i malé rituály poskytnout vašemu tělu pohodu a relaxaci. Objevte společně s námi šest tipů pro nalezení ztracené rovnováhy.

Foto: Shutterstock

Osvěžující a osvobozující, to jsou jen jedny z mála výhod sprchování. Přidáte-li pár kroků navíc, vytvoříte z něj váš nový rituál. Od vytvoření harmonického prostředí až po terapeutické ošetření pokožky – zde je návod, jak se ujistit, že vám sprchování poskytne potřebnou dávku úlevy.

1. Vytvořte teplé a relaxační osvětlení

Teplé světlo, zejména večer, podporuje relaxaci a pomáhá uklidnit mysl po stresujícím dni. Bez ohledu na to, zda se sprchujete před spaním, anebo časně z rána, zapněte malou lampu vydávající měkké světlo a užijte si pocit intimity. Naším tipem je lampa vytvořená z himálajské soli, která jako bonus pročistí vzduch ve vašem okolí.

2. Investujte do vybavení

Není nad „přitažlivou“ koupelnu. Během sprchování se chceme cítit hezky a takový pocit nám může dodat i obyčejný sprchový závěs. Ať už látkový, s květinami, nebo s abstraktními geometrickými vzory, žádná z možností není špatně. Vytvořte ze své koupelny místo, které se stane srdcovou záležitostí.

3. Zapalte svíčku

Oblíbená svíčka a péče o samu sebe je luxus v nejčistší podobě. Jen si to představte. Plamínky svíček se postarají o uklidňující atmosféru a jemná vůně svíčky potěší vaši mysl. Není tajemstvím, že s vůněmi jsou často spojené i naše vzpomínky. Dopřát si uvolňující sprchu a zavzpomínat si na radostné okamžiky zní jako skvělý plán, že? Objevte vůni svěžích citronů, sladké vanilky či zemitého cedru a nechte se unést.

4. Místo peelingu kartáčování

Už jste slyšeli o metodě suchého kartáčování, tajemství zářivé pokožky? Než přejdete k samotnému rituálu sprchy, dopřejte si masáž. Vezměte si kartáč a jemnými krouživými tahy směrem k srdci masírujte pokožku od hlavy až k patě. Suché kartáčování napomáhá k odstranění odumřelých kožních buněk a mimo jiné i detoxikaci celého těla.

5. Kouzlo aromaterapie

Že vonné svíčky nepatří mezi vaše oblíbence? Nevadí. Zavěste svazek čerstvého eukalyptu nad sprchovou hlavici a nechte se unášet osvěžující a přírodní vůni. Vyzkoušet můžete i sílu vonného aromatického oleje během sprchování. Co třeba pár kapek levandule z francouzské Provence?

6. Dopřejte si porci luxusu

Stejně důležitý jako pocit ve sprše je i pocit poté. Pro ty, kteří mají rádi pocit absolutní svěžesti, je vůně důležitou součástí rituálu. Vsaďte například na sprchové gely z oblíbeného Ingredients v Maiselově ulici v Praze a objevte vyhlášené značky jako Byredo, Le Labo, Diptyque či Maison Francis Kurkdjian pro dlouhotrvající pocit luxusní tělové péče.

Čtěte dál