Šéfredaktorka Nora Grundová představuje zářijové vydání

Všechno nejlepší Harper's Bazaar!

Foto: Kristian Schuller

Milé čtenářky,

Před pětadvaceti lety se na českém trhu objevil první český Harper’s Bazaar. Na obálce se smála Linda Evangelista ve žlutých šatech, které John Galliano navrhl pro Dior. Ten počet let nás inspiroval, proto když zalistujete číslem, narazíte na 25 žen, jejichž jména opakovaně létala redakcí, protože umějí něco výjimečného, přemýšlejí inspirativním způsobem a jsou to bytosti, jimiž by se člověk měl obklopovat. Rektorka univerzity, překladatelka, malířky, ředitelka festivalu, restauratérka, spisovatelky, designérky... Ženy s výrazným talentem a tahem. A – neodpustím si to – pozitivní energií. Je to náš kurátorský výběr, nejde o počet prodaných výtisků, obrazů, oděvů, šperků...

Nechte na sebe příběhy těchto žen působit, třeba ve vás rozvibrují podobný potenciál, jaký mají samy. Říká se totiž, že každý z nás je duchovním průsečíkem zhruba pěti lidí, s nimiž trávíme nejvíce času. Proto považujme za velké štěstí, pohybují-li se v naší blízkosti lidé plní tvůrčí energie, optimismu, usilující o úspěch a štěstí, lidé velkorysí a pracovití, protože jejich pozitivní vlny prostoupí i váš život. Funguje to i opačně, proto pozor na setrvávání v toxických přátelstvích.

A pojďme se podívat do budoucnosti, kam jinam. Všichni můžeme počítat s tím, že příští čtvrtstoletí bude pro naše životy zásadní, protože
je vyloučené, aby se nic nestalo. Budeme růst, seznamovat se, rozcházet, rodit děti, moudřet, stárnout, někdo umře a jeho duše se vrátí, odkud přišla, a tělo se vrátí do země. Uprostřed všech nauk o mindfulness, oslavování bezprostředního života tady a teď a vděčnosti za každý den je perspektiva daná pětadvaceti lety v lecčem ozdravná. Když jde o roky rozhodující o zbytku našeho života, jak si síly rozplánujeme? A jakými lidmi se obklopíme? Vstoupí nám do života vynálezy, o kterých ještě nemáme ani tušení a jež zcela změní způsob, jakým komunikujeme nebo se pohybujeme. Vždyť během vzniku prvního čísla tohoto časopisu autoři nosili články do redakce na disketách a o Googlu se nikomu ani nezdálo.

Před časem jsem se stala ohromenou spolumajitelkou dvou včelstev nedaleko zahrádky, o které jsem tu psala. Ještě pořád se o mě pokouší lehká mrtvice, když otevírám úly, ale učím se od Eriky Thompson, texaské včelařky, z jejíchž videí vám půjde hlava kolem. Včelí svět je fascinující a inspirativní. Včely totiž zvládají obojí – žít přítomným okamžikem, během kterého stihnou posbírat pyl, proměnit ho v nektar, zavíčkovat a pomazlit larvičky, ale je evidentní, že stejně intenzivně a soustředěně plánují na spoustu času dopředu. Proto schraňují med na zimu. A na nás je naučit se dělat totéž, létejme po květech, ale na konci by měl být med na roky příští.
Přeji vám, aby vám příštích pětadvacet let byla nablízku ta nejlepší pětka lidí, jaké si přejete, vybírejte pečlivě. A samozřejmě doufám, že Harper’s Bazaar bude u toho.

Krásné září,

Nora Grundová

Foto: Kristian Schuller

Zářijové vydání Harper's Bazaaru je v prodeji od 19. srpna 2021.

Předplaťte si Harper's Bazaar na celý rok!
Foto: 
Předplaťte si Harper's Bazaar na celý rok!

Aktuálně do 16. 9. 2021 k ročnímu předplatnému za 946 Kč získáte jako dárek Total Lip Gloss od značky SENSAI v hodnotě 1 170 Kč!

Předplatit

Čtěte dál