Šéfredaktorka Nora Grundová představuje říjnové vydání

Objevte krásu a pečujte o ni. Poradíme vám jak.

Foto: Campbell Addy

Milé čtenářky, 

„Obvykle to tu funguje, ale zrovna dneska se tomu nějak nechce,“ svírá v ruce ovladač na router internetu v našem přechodném domově na ostrově a široce se usmívá. Vidím spanilému majiteli půvabného domku v místě, kde končí pláž a začíná piniový háj, až do žaludku a oba víme, že si vymýšlí, v téhle části Sardinie internet zkrátka nefunguje. Nikdy. Byla jsem tu vícekrát a vždycky se odehrála stejná scénka, je to místní folklor a zároveň nějaká fyzikální deviace. Internetu na jihu Sardinie se prostě nechce. Po minutách úporného lapání po signálu už se nechce ani mně a v transu to vzdám. Takže bez spojení, bez výčitek, že nejsem pilná... Následující dny a týdny pak na těle nosím jen to nejnutnější, plavu kilometry podél pobřeží, koupu se v krystalicky čisté tyrkysové vodě a záplavě slunečního svitu. Vím, že bych to ani neměla psát, riziko rakoviny, stárnutí pleti, papírově svraštělá kůže, to vše reálně hrozí, nechoď na slunko, budeš litovat, měj ráda barvu svojí pleti, Noro... Já to všechno vím, ale v těch okamžicích nedokážu odolat, ležím nekonečně dlouho na rozpálených oblázcích a splývám s nimi.

V těch chvílích se cítím nejkrásnější. Vlasy mám objektivně vyšisované, protože je nechávám být a na rozdíl od zbytku roku, kdy nevycházím z domu bez drdolu staženého v týle, je tady mám rozpuštěné, písek ani sůl v nich mi nevadí. Na čele, pod nosem a na ramenou mi skáčou pigmentové skvrny, které budu řešit až do příštího jara, přestože nosím slamák, chodidla se mi pálí o písek a na nártech nohou mi svítí tenké proužky kůže, která se pod pásky sandálů neopálila. Je to zvláštní nastavení, v jakém tělo začne fungovat, pohybuje se vláčně, pod opálenou a solí provoněnou kůží se rozlévá latentní smyslnost. Není to jen můj dojem, protože se v tomhle stavu nacházím ještě několik týdnů po návratu – než začnu kmitat kolem uzávěrky – a vnímám pohledy a komplimenty, které ke mně létají. I letos se hodlám snažit rozpustit tenhle pocit do celého roku.

Toto číslo se jako každý říjen intenzivně zabývá krásou a způsoby, jak v sobě a na sobě krásu objevit a pečovat o ni. Nabízíme spoustu triků, postřehů, receptur, kolagen a retinol skutečně fungují... Svou ódou na sardinské pobřeží chci však naznačit, že nic v kráse není dogma. Jde o váš pocit, ten je nejdůležitější. Kdy se cítíte krásné.

Slunečný říjen,

Nora Grundová

Foto: Campbell Addy

Říjnové číslo Harper’s Bazaaru opět nabízí dvě obálky na výběr. Jedna patří globální superhvězdě Beyoncé, která oslavila 40. narozeniny a rozhodně to nevypadá na to, že by chtěla ve svém pracovním nasazení zpomalit. Právě naopak. Druhou zdobí aktuální podzimní kolekce francouzského módního domu Chanel, kterou jsme nafotili na předměstí Paříže. 

Obě obálky říjnového vydání Harper’s Bazaaru jsou v prodeji od 16. září 2021.

Předplaťte si Harper’s Bazaar na celý rok!
Foto: Matúš Tóth
Předplaťte si Harper’s Bazaar na celý rok!

Aktuálně do 14. 10. 2021 k ročnímu předplatnému za 946 Kč získáte jako dárek limitované narozeninové tričko Harper’s Bazaar v hodnotě 1 890 Kč, které je vytvořeno ve spolupráci s přední českou návrhářkou Ivanou Mentlovou, či Eucerin Hyaluron-Filler Vitamin C Booster!

Předplatit

Čtěte dál