Šéfredaktorka Nora Grundová představuje prosincové vydání

Nové vydání Harper's Bazaaru je tu!

Foto: Andreas Ortner

Milé čtenářky,

prosincovým číslem zakončujeme velmi zvláštní rok. Když jsem psala editorial k lednovému číslu tohoto roku, rozepsala jsem se tam o tom, že jedinou jistotou v našem životě je změna. A že kdo to pochopí, bude mít všechno jednodušší. Netušila jsem, jak moc jsem si zavěštila. Tenhle rok měl totiž kromě naší schopnosti přijmout změny vyzkoušet i naši odolnost.
Na jaře jsme zakládali vlastní kvásky, o které jsme s láskou pečovali (jak jsem na tom s láskou ke kvásku teď, se můžete dočíst v mém a Veroničině zápisníku), pekli chléb (flirtovala jsem s jedním mužem tak, že jsme si, ač jsme se nikdy neviděli, navzájem posílali a chválili fotky pecnů od italských přes Šumavu po jemenské placky), zasévali jsme semínka letniček, šili roušky sofistikovaných designů, kupovali zahrádky a chatky, obdivovali přírodu, jak kolem nás divukrásně pučí, a jeden druhému tajně svěřovali tajemství, že je ono zpomalení vlastně velká příležitost k návratu domů, k rodinné sounáležitosti.

Podzim už byl jiný. Ač příroda nevěděla, jaké krásné barvy by ještě předvedla, ve společnosti se něco změnilo. Pro mě to tedy začalo být mnohem zajímavější. Opětovná opatření byla únavná a frustrující a lidé se pod tlakem začali chovat autentičtěji. Kdo se na jaře začetl do spousty strhujících knih, na podzim vyklidil knihovnu od těch, po kterých už jasně nesáhne. Zjišťujeme, co doopravdy umíme, co chceme a koho skutečně milujeme, nic méně. Co drželo na jaře silou vůle, na podzim povolilo. Čím jsme si tehdy nebyli jisti, s tím už nechceme ztrácet čas. Všimla jsem si, kolik vztahů a domovů prošlo očištěním doslova i obrazně. A virbl, protože přichází hlavní sdělení – ověřili jsme si, že jsme tu skutečně sami za sebe, a tak má smysl čerpat jen z vlastního zdroje. Zároveň se ukázalo, o kolik lepší a odolnější je společnost, ve které si lidé prokazují dobro. Řada věcí se šokem letošního roku mění k lepšímu.
Velice se proto na rok 2021 těším.

Děkuji vám za celou redakci za přízeň, přeji krásný konec roku a doufám, že vám budeme v tom příštím stejně příjemným a smysluplným průvodcem jako letos.

Hezký prosinec,

Nora Grundová

Foto: Andreas Ortner

Prosincové vydání Harper's Bazaaru je v prodeji od 19. listopadu.

Čtěte dál