Sedmero vizážistky Veroniky Milé

Veronika Milá je jednou ze zakladatelek a zároveň hlavní vizážistkou Líčírny, obchodu s organickou kosmetikou. A stejně jako je pro ni samotnou důležitá čistá krása, vyžaduje i v životě čistotu vztahů.

Foto: archiv Veronika Milá

Moje práce v pěti větách: 

Snažím se zhmotňovat své nápady a vize jak v projektu Líčírna Organics, tak i v životě. Jsem takový přijímač, citlivý na smysluplné a krásné projekty, produkty, propracované a uvědomělé značky, které pak přivážíme do Česka. Vytvářím vzhled Líčírny Organics, jsem srdcem projektu, moje kolegyně Klárka je mozek. Jsem maskérka, grafička, bylinkářka, a taky moderní lesana a vizionář. Vyhýbám se životu na sociálních sítích, selfíčkům a hře na štěstí. 

Nad čím zrovna přemýšlím: 

Jestli budu moct úřadovat z lesa. 

Jako malá jsem chtěla být… 

…to si bohužel už vůbec nevybavuji. 

Foto: archiv Veronika Milá

Kdo byl můj nejdůležitější učitel a proč…  

Můj učitel je život sám. Mým nejdrsnějším učitelem jsou zkušenosti ze ztráty milovaných lidí, nemoc, ale i lásky, ryzí přátelství, rodina a příležitost podílet se v této zajímavé době na změně. Někdy si říkám, že za tak krátkou dobu těch školení už bylo až dost… V příštím životě si volím nižší level zátěže!

Miluju to, co dělám, protože… 

Upřímně, já si to, co miluju, teď teprve hledám. Líčírna pro mě byla velkou změnou. Jsem člověk, který nejvíc ze všeho miluje absolutní svobodu. Na práci maskérky jsem měla ráda i to, že můžu klidně na čtrnáct dní vypnout telefon a maximálně přijdu o natáčení nebo focení, a to mi žíly netrhalo. Mohla jsem chodit po lesích, po horách, lézt po skalách, mohla jsem kdykoli neexistovat, to jsem milovala. V tu dobu mi taky chodily největší nápady, v tu dobu se zrodila Líčírna. A tak jsem se rozhodla, že ji musím přivést k životu. Neznala jsem ale cenu, a ta byla dost vysoká. Nejsem byznysman, nemám korporátní jednání, neumím lhát, ani manipulovat a někdy cítím, že úplně nezapadám, ale začala jsem. Fakt, že můžu něco měnit, mě žene dál. Došlo mi, že když je myšlenka dostatečně silná a čistá, má sílu a přitáhne úžasné lidi. Učím se pracovat se zodpovědností. Někdy mě to drtí a někdy mě to naplňuje vděkem a ctí, že můžu být něčím užitečná a tvořit projekt, který mění kosmetickou scénu v Česku.

Foto: archiv Veronika Milá

Nejlepší část mého dne je… 

Když nemám mobil, nevím kolik je, nikdo mě neshání, můžu ležet v nové knize, můžu bloumat, když je úplné ticho, když cítím kávu, když neexistuju…

Tři věci, které jsou podle mně důležité k úspěchu…

Tvořit s radostí, pravdivostí a s láskou. Bez toho nemá žádný úspěch cenu. Peníze jsou chabá odměna, když vám v žilách nekolují tahle slova.

Čtěte dál