Sedmero šperkařky Natali Zein: Detektivka s diamanty

Teď se věnuje šperkům, ale dříve chtěla být zpěvačkou a pak studovala ekonomii. „Byla to výzva. Věřím tomu, že výzvy bychom si měli dávat neustále, abychom se dostali z naší komfortní zóny,” říká Natali Zein, spolumajitelka značky L´Antidote, a prozrazuje své sedmero.

Foto: archiv Natali Zein

Moje práce v pěti větách:

Společně se svou kolegyní tvoříme šperky pro ženy každého věku a pro každodenní život. Pohodlí při nošení šperků je pro nás alfou a omegou. Šperk vnímáme jako celek, každá část je „šperkem“, nejenom přední část, ale i zadní zavírací díl. Zavázaly jsme se zodpovědně získávat materiál vysoké kvality z bezkonfliktních zón. Všechny diamanty, které při výrobě šperků používáme, pocházejí pouze ze zemí, které jsou součástí Kimberleyského procesu certifikace. Věříme, že skutečné řemeslo je založené na integritě a zodpovědnosti.

Nad čím zrovna přemýšlím:

Přemýšlím nad svobodou. Je to náš největší poklad, kterého si musíme vážit a bránit ho. Svoboda žít kde a jak chci, svoboda slova, svoboda cestovat, finanční svoboda… Svoboda! 

Jako malá jsem chtěla být...

Chtěla jsem být detektivkou Evou Durinovou. Nevím vůbec, jak mě napadlo toto jméno. Asi mi připadalo velmi slovenské a asi i proto, že jsem na Slovensku nikdy nežila. Vyrobila jsem si dokonce i odznak a pas. Myslela jsem si, že detektiv hodně cestuje. 

Můj nejdůležitější učitel...

Myslím si, že žádný člověk, který nám přijde do cesty, nepřichází náhodou, ale vždy nás má něco naučit. Třeba i o nás samotných.

Foto: archiv L´Antidote

Miluju to, co dělám, protože...

Jsem perfekcionistka! A platí to i o mé kamarádce a kolegyni Markétě. To je pro mě absolutní terno. Baví nás také všechno okolo, hlavně poznávání zajímavých a talentovaných lidí.

Nejlepší část mého dne je...

Ráno, když ještě všichni spí, příroda se teprve probouzí a všechno je svěží a já mám pocit, že život mi každý den dává novou šanci… Krásný nepopsaný list.

Tři věci, které jsou podle mého důležité k úspěchu...

Pracovitost

Štěstí

Vytrvalost a trpělivost

Čtěte dál