Sedmero Simony Vargové, zakladatelky značky MioMat

Simona Vargová uvedla na trh MioMat, přístroj, který umí krémové polévky, kaše, smoothie i domácí rostlinná mléka.

Foto: archiv Simony Vagnové

1 Moje práce v pěti větách:

Můžu říct i jednu větu - moje práce je moje hobby! Moje práce je super různorodá, a to mi vyhovuje. Máme s kamarádkou firmu, věnujeme se MioMatu - šikovnému „hrnečku vař”. Chod firmy řešíme samy dvě, takže přebíháme od určování vizí, přes zákaznický servis, komunikaci s dodavateli, marketingové aktivity a spolupráce, řešení financí až po samotné vaření v tomhle kuchyňském pomocníkovi.

2 Jako malá jsem chtěla být:

Různě, podle toho, s kým jsem se právě potkala nebo co jsem slyšela nebo viděla. Nejdéle se mě držela představa letušky, o které jednou mluvila televizní postavička Matelka. 

3 Kdo byl můj nejdůležitější učitel:

Nejlepším učitelem jsou vlastní zkušenosti, na těch se učím stále. Ale pod tím, kým jsem, co dělám a jak se dívám na svět se určitě podepsali hlavně rodiče a pak středí a vysoká škola.

4 Miluju to, co dělám, protože…

To dělám od srdce, upřímně a vidím v tom smysl. To, že jsme začaly s kamarádkou podnikat s MioMatem, hodnotíme zatím jako jedno z našich nejlepších rozhodnutí v životě. Kromě toho, že nás to baví, jsme rády, že jsme lidem přinesly možnost zdravě a rychle vařit, hlavně maminkám a alergikům na klasické mléko. 

5 Nejlepší část mého dne je:

Když si vařím nějakou zdravou polévku. 

6 Tři věci, které jsou podle mého důležité pro úspěch:

Víra ve vlastní síly, svědomitost a odvahu. 

7 Za deset let budu:

Duchem stále mladá, spokojená a chci dělat to, co mě baví, co má smysl i pro jiné. 

Foto: archiv Simony Vagnové

Čtěte dál