Sedmero modelky Kateřiny Sokolové

Od té doby, co bývalá miss a modelka Kateřina Sochorová prozradila veřejnosti, že její mladší bratr trpí autismem, snaží se sama aktivně pomáhat.

„Duben je měsíc autismu. Představíme světu putovní Atypickou kampaň, která má za cíl přiblížit svět autistů, čeká nás promítání autistických filmů pro školy i veřejnost v kině Světozor, několik setkání pro pečující rodiče a v květnu budeme mít první charitativní běh s názvem RunAut."

Foto: archiv Kateřiny Sokolové

Moje práce v šesti heslech:

Spoluzakladatelka nadačního fondu AutTalk (www.auttalk.cz) , předsedkyně správní rady, fundraiserka, ambassadorka, influencerka, modelka Elite Prague, bývalá miss…

Jako malá jsem chtěla být…

Veterinářkou. A drželo mě to dost dlouho. Nakonec jsem pak vystudovala Vysokou školu obchodní a šla úplně jiným směrem.

Kdo byl můj nejdůležitější učitel:

Život. Protože ten vás učit nikdy nepřestane.

Foto: archiv Kateřiny Sokolové

Miluju to, co dělám, protože…

Mám pocit, že to dává smysl. Většinu mého času mi v současnosti zaberou aktivity spojené s chodem nadačního fondu AutTalk. Ten jsem založila společně s mým otcem na základě naší rodinné zkušenosti, protože můj bráška je autista. Snažíme se podporovat rodiny pečující o autisty a já mám pocit, že to je něco, co fakt dává smysl. Už třeba jenom to, že ty rodiny můžeme vzájemně propojit a oni vidí, že v tom nejsou sami, že někdo řeší úplně stejný problém jako oni..

Nejlepší část mého dne je…

Ráno. Miluju rána, to má totiž člověk celý den ještě před sebou .

Tři věci, které jsou podle mého důležité k úspěchu…

V první řadě pokora. Pak vytrvalost a sebedůvěra.

Za deset let se vidím…

To vůbec netuším, život je dost nevyzpytatelný. Ale ráda bych měla děti, milující rodinu a koukala na to, jak náš fond stále roste a vzkvétá.

Čtěte dál